• Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

• 21.04.2021 09:18

• Zapraszamy uczniów klas 1 -8 do udziału w konkursie "Wody to nie śmietnik"

1. Konkurs jest adresowany do szkół realizujących program “Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”

2. Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

3. Konkurs rozpoczyna się 22 kwietnia 2021 i trwa do 15 maja 2021

4. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych 1-3, 4 – 8

5. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu komiksu lub reportażu, który tematycznie będzie związany z jednym z tematów:

a) Dbanie o czystość wody

b) Sprzątanie zbiorników wodnych z odpadów

c) Zagrożenie zanieczyszczania wód ściekami

d) Przedstawienie sposobów ograniczenia dalszego zanieczyszczania wód

e) Sposoby czerpania korzyści z czystej wody

6. Komiksy i reportaże, muszą spełniać następujące wymagania:

a) być zgodne z tematem konkursu

b) komiks musi składać się z min. 3 rysunków, może być wykonany dowolną techniką na kartce formatu A4/A3, bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym.

c) reportaż powinien mieć długość min 2000 znaków. Reportaż może być napisany w wordzie lub innym edytorze tekstu lub dowolnym programie multimedialnym/ graficznym.

7. Każdy uczestnik konkursu może przesłać 1 pracę konkursową

8. Materiały powinny być dostarczone drogą pocztową (adres  RZGW W GDAŃSKU z dopiskiem konkurs Aktywni Błękitni) lub elektroniczną na adres mailowy Ewa.Wisniewska@wody.gov.pl lub Boguslaw.Pinkiewicz@wody.gov.pl wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (zał.1,2,3).

9. Karta zgłoszenia oraz szczegółowy regulamin są do pobrania na stronie gdansk.wody.gov.pl w zakładce Nasze działania/Edukacja oraz http://gdansk.wody.gov.pl/aktualnosci/1003-konkurs-dla-uczniow-wody-to-nie-smietnik

10. Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca 2021 r. na stronie organizatora konkursu.

Życzymy powodzenia i niestandardowych pomysłów!!!