• Uwaga ósmoklasiści. Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych!

• 14.05.2021 11:30
      • Drodzy Ósmoklasiści, Drogie Ósmoklasistki,
        przed Wami kolejny ważny etap w życiu. Już w krótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną. Aby wesprzeć Was w tym ważnym czasie przedstawiam dla Was istotne informacje związane z rekrutacją.
      • Podstawowe informacje o rekrutacji

W Trójmieście rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 17 maja 2021 r. i zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór:

Przy rekrutacji sugeruje się korzystanie z komputera. Urządzenia mobilne mogą nie wspierać pełnej funkcjonalności.

Kandydat do szkoły ponadpodstawowej musi:

-założyć konto w systemie,
        -wprowadzić swoje dane,
        -wybrać klasy na liście swoich preferencji,
        -wydrukować wniosek
        -zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym, wniosek może zostać przesłany pocztą lub przesłany przez ePUAP.

Kandydaci do publicznych młodzieżowych szkół ponadpodstawowych mogą składać dokumenty do co najwyżej pięciu szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk.

UWAGA: Nie ma ograniczenia liczby wybieranych klas w ramach pięciu szkół, do których chciałbyś się dostać. Im więcej klas wybierzesz, tym większe będziesz miał szanse na dostanie się do szkoły!

Poniżej przesyła Wam link do filmiku instruktażowego : Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?

Życzę powodzenia i trafnych wyborów
        Szkolny doradca zawodowy