READ AND REVISE- innowacja pedagogiczna z języka angielskiego w 8C

Od października 2019 roku uczniowie kl.8C grupy bardziej zaawansowanej językowo jedną godzinę języka angielskiego w tygodniu realizują niestandardowo- czytają i powtarzają.

Na swoim koncie mają między innymi trzy rozdziały „Małego Księcia” w oryginalnej angielskiej wersji, jedną historię „Koszmarnego Karolka”, czy dwa rozdziały uproszczonej lektury stworzonej na podstawie kultowego filmu „Billy Elliot”. Uczniowie zapoznani zostali z wieloma tytułami bajek Disneya                   i Andersena, szczegółowo z historią Calineczki. Każdy uczeń zobligowany był do przeczytania lektury uproszczonej dostosowanej do swojego poziomu- „Val’s Diary”, „Dear Diary” lub „David Copperfield”. Po przeczytaniu lektury uczniowie przestawiali ją na forum klasy,                                 z uwzględnieniem utrwalanych aspektów gramatycznych i leksykalnych. Ostatnim z naszych innowacyjnych działań był teatrzyk Kamishibai- uczniowie w parach, bądź według preferencji indywidualnie, przygotowali ilustracje i historie. Prezentowali je na forum klasy, a w niedalekiej przyszłości owoce swojej twórczej i kreatywnej pracy zaprezentują dzieciom w świetlicy oraz w przedszkolu. Przed nami jeszcze wiele ciekawych działań, których efektami chętnie się podzielimy.

Daria Łożyńska