• Edukacja zdalna
   • Edukacja zdalna

   • 29.03.2021 06:57
   • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

    Po raz kolejny przyszło nam mierzyć się z wyzwaniem, jakie stanowi edukacja zdalna, dlatego powstała powyższa prezentacja, w której zawartych zostało kilka wskazówek, które być może ułatwią nam wszystkim rozsądne zorganizowanie dnia podczas nauki online. Zachęcamy do zapoznania...

   •  

     

     

     

    Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

     

    Po raz kolejny przyszło nam mierzyć się z wyzwaniem, jakie stanowi edukacja zdalna. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to wyzwanie łatwe, dlatego powstała powyższa prezentacja, w której zawartych zostało kilka wskazówek, które być może ułatwią nam wszystkim rozsądne zorganizowanie dnia podczas nauki online – z uwzględnieniem czasu na naukę, odpoczynek oraz kontakty z rówieśnikami.

     

    O czym warto pamiętać przede wszystkim?

     

    · PODCZAS LEKCJI…

    o   Ustalmy stałą porę wstawania – nieco wcześniej niż pięć lub dziesięć minut przed pierwszą lekcją. W taki sposób, by mieć czas na zjedzenie śniadania i przygotowanie siebie oraz swojego stanowiska pracy.

    o   Przygotujmy stanowisko pracy – niech również będzie to stałe miejsce. Najlepiej przy biurku, odpowiednio oświetlone oraz z wygodnym krzesłem. Dzięki temu nie będziemy nadmiernie obciążać naszego kręgosłupa i zadbamy o nasz komfort.

    o   Pamiętajmy również o tym, by uporządkować nasze stanowisko pracy – pod ręką miejmy jedynie te przedmioty, które rzeczywiście przydadzą nam się podczas lekcji (podręczniki, zeszyty oraz inne niezbędne przybory). Im mniej rzeczy dookoła będzie nas rozpraszać, tym łatwiej będzie nam skupić się na trwającej właśnie lekcji.

    o   Niech nie rozpraszają nas również telefony, które na czas lekcji lepiej odłożyć na bok (jeśli nie wykorzystujemy ich do tego, by połączyć się na lekcję). Pozamykajmy wszystkie niepotrzebne karty w przeglądarce i wyłączmy zbędne programy (np. gry), które również mogłyby nas rozpraszać podczas zajęć.

     

    · POMIĘDZY LEKCJAMI…

    o   Pamiętajmy o przerwach! Wykorzystajmy je tak, jak wykorzystujemy je podczas nauki w szkole – warto odejść na chwilę od komputera i wyjść z pomieszczenia, w którym pracujemy.

    o   W czasie przerwy warto pamiętać o dokładnym przewietrzeniu pokoju.

    o   Przerwę można wykorzystać również na zjedzenie drugiego śniadania lub przekąski (np. w postaci jakiegoś owocu).

     

    · PO LEKCJACH…

    o    Przede wszystkim – odpoczynek! Warto wyłączyć komputer przynajmniej na pół godziny lub godzinę. Ten czas wykorzystajmy na relaks i odpoczynek – najlepiej z dala od innych urządzeń elektronicznych (telewizora, konsoli, telefonu…), by nasze oczy mogły nieco odpocząć. W tym czasie warto skupić się na czymś, co sprawia nam przyjemność i pozwoli skutecznie odpocząć – można wybrać się na krótki spacer, zdrzemnąć się, przeczytać książkę, posłuchać muzyki, porysować, pograć w gry planszowe… Możliwości jest naprawdę wiele!

    o   Ustalmy stałą godzinę, o której zabierzemy się za obowiązki – odrabianie prac domowych i naukę. Nie odkładajmy tego na później, a w czasie nauki wciąż pamiętajmy o krótkich – pięcio- lub dziesięciominutowych – przerwach.

    o   Pamiętajmy o naszych znajomych i przyjaciołach – nie widujemy się z nimi tak często, jak miało to miejsce, kiedy wspólnie spędzaliśmy po kilka godzin w szkole. Na szczęście wciąż istnieje wiele różnych dróg komunikacji w postaci komunikatorów internetowych i telefonów, dzięki którym możemy pozostawać w stałym kontakcie.

    o   Czas po lekcjach to również czas, który możemy spędzić z naszymi rodzicami, rodzeństwem lub innymi domownikami – warto zaangażować ich do wspólnych gier, zabaw oraz rozmów lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

     

    Pamiętajmy też o tym, że również w tym niecodziennym czasie znajdą się osoby, do których zawsze możemy zwrócić się o pomoc – będą to nasi rodzice i inne zaufane osoby dorosłe, wychowawcy, pedagodzy oraz psycholodzy.

     

     

    Wasz pedagog Dorota Łagnowska

     

     

   • Wróć do listy artykułów
  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • sekretariat@sp4gda.pl
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych