• II Tydzień Walki z Depresją (22-28.02)

• 16.02.2021 08:59
        • Według instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Wszystko wskazuje na to, że epidemia COVID-19 nasili skalę tego zjawiska.
          Jak rozpoznać depresję u siebie lub swoich bliskich? Gdzie sięgnąć po pomoc?

• ZJAWISKO "FOMO" (fear of missing out)

• 02.01.2021 12:15
        • Lekki niepokój zmieniający się w trudne do opanowania podenerwowanie i towarzyszące mu uczucie, że właśnie dzieje się coś przełomowego, w czym nie uczestniczymy (podczas gdy uczestniczą w nim wszyscy inni) – klasyczne objawy FOMO. Od momentu pojawienia się mediów społecznościowych można mówić o wzroście zainteresowania tym zagadnieniem.

• Edukacja zdalna

• 25.11.2020 18:04
        • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Po raz kolejny przyszło nam mierzyć się z wyzwaniem, jakie stanowi edukacja zdalna, dlatego powstała powyższa prezentacja, w której zawartych zostało kilka wskazówek, które być może ułatwią nam wszystkim rozsądne zorganizowanie dnia podczas nauki online. Zachęcamy do zapoznania...

• Hejt – spot MSWiA skierowany do rodziców

• 21.11.2020 12:10
        • "Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcę”. To fragment spotu MSWiA skierowanego głównie do rodziców. Jest w nim mowa o tym jak ważna jest nasza uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem. Niezmiernie istotna jest również rozmowa oraz zdrowa kontrola.

• Umiejętności społeczne dzieci

• 26.10.2020 09:13
        • Dziecko, od momentu przyjścia na świat, potrzebuje innych ludzi, aby przetrwać, być kochanym i rozumianym, dzielić się doświadczeniami.

• Kontakt

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w Pruszczu Gdańskim
      • sekretariat@sp4gda.pl
      • 58 682-20-24 58 682-10-48