• METODA DENNISONA  (GIMNASTYKA MÓZGU)
        • METODA DENNISONA (GIMNASTYKA MÓZGU)

• 29.03.2021 07:00

Kinezjologia Edukacyjna, zwana też Gimnastyką Mózgu, jest metodą wspomagającą naturalny rozwój psychofizyczny dziecka. P. Dennison uważa, że wiele problemów z intelektualnym i emocjonalnym funkcjonowaniem człowieka wynika ze złego współdziałania obu półkul mózgowych i z braku równowagi między nimi.

• Zagrożenia wobec dzieci i młodzieży - screen media

• 29.03.2021 07:00

Dziś screen media to codzienność. Służą do rozrywki, poszukiwania informacji, poznawania świata czy nawiązywania kontaktów na portalach społecznościowych. Faktem jest, że w sieci można znaleźć wiele informacji, zarazem przydatnych i cennych jak również bezwartościowych.

• W kręgu uzależnień behawioralnych

• 29.03.2021 07:01
        • Problemy dorastania a uzależnienia behawioralne? Niekiedy bywa tak, że młoda osoba przyjmuje postawy i role, które w społecznym odbiorze postrzegane są jako niepożądane.

• Fakty na temat jąkania

• 29.03.2021 07:01
        • Na świecie jąka się około 70 milionów ludzi. Choć to powszechne zaburzenie, krąży wiele stereotypów na temat osób jąkających się i samego jąkania. Powstało też wiele mitów na ten temat.

• Depresja - geneza, profilaktyka, leczenie

• 30.11.2019 21:58
        • Depresja zajmuje obecnie wysokie miejsce wśród problemów zdrowotnych ludzkości. Zaburzenia depresyjne mogą pojawić się u 10 – 15% ludzi. Ryzyko zachorowania występuje przez całe życie, niezależnie od wieku. Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku ta choroba, uwzględniając globalne obciążenie chorobami niezakaźnymi, wyprzedzi schorzenia sercowo-naczyniowe.