• Komunikat Dyrektora Szkoły - czasowe zamknięcie sekretariatu Szkoły.

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniach 26.07.2021 r. - 06.08.2021 r. sekretariat Szkoły będzie nieczynny. W tym okresie dokumenty można pozostawić w gabinecie księgowości ( pok. nr 4 przy sekretariacie ).

Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy.

• Podsumowanie I turnusu pólkolonii letnich

• W dniach 28.06.- 02.07.2021r. 48 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I turnusie letnich półkolonii. Organizatorem wypoczynku był dyrektor szkoły, Paweł Biesiekierski. Uczestnikom zapewniono wykwalifikowaną opiekę kadry pedagogicznej w godzinach 7.00-16.00, a także posiłek w formie drugiego śniadania i obiadu. W programie uwzględniono aktywny wypoczynek dzieci, gry i zabawy sportowe, wycieczki autokarowe po Kaszubach. Dzięki wizycie w skansenie uczestnicy letniego wypoczynku poznawali historię, kulturę i tradycję regionu kaszubskiego. Przebywając w gospodarstwie rolnym, podpatrywali codzienne życie rolników, obserwowali zwierzęta, takie jak: kozy, krowy, konie, króliki, a nawet alpaki. Dowiedzieli się także, jak powstaje chleb, uczyli się rozróżniać rodzaje zbóż, a nawet samodzielnie wyrabiali ciasto chlebowe, zktórego powstało 48 bochenków chrupiącego chleba. Atrakcją dla dzieci była wycieczka wozem konnym po okolicy. W kolejny ch dniach koloniści wzięli udział w grze strategicznej w lesie i szukali ukrytego skarbu, uczyli się także rozpalać ognisko i budować szałas. To była doskonała lekcja zaradności i grupowej współpracy. Wiele radości przyniosły uczestnikom półkolonii gry i zabawy rekreacyjne podnoszące sprawność fizyczną, takie jak: gra w minigolfa, pokonywanie toru przeszkód, przemierzanie ścianki wspinaczkowej, strzelanie z łuku. Przeprowadzono także zajęcia z programowania z użyciem klocków Lego i tabletów. Ponadto dzieci wykonywały prace plastyczne, takie jak: figurki z masy solnej, rysunki kolorową kredą po chodniku i plakaty charakteryzujące grupę kolonijną. Za przygotowanie i realizację programu letniego wypoczynku w I turnusie odpowiadała pani Karina Hennig.

II turnus półkolonii w naszej szkole zostanie zrealizowany w dniach  05.07.- 09.07.2021r.

• Stypendium dla najlepszych uczniów!

• !!! Zmiany w procedurze przyznawania stypendiów !!!