• Wieczór Talentów

     • W dniu 25 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Talentów. Jest to cykliczna, odbywająca się raz w roku, impreza artystyczna. Jej pomysłodawczynią i główną organizatorką jest Pani Joanna Cenkiel – Nogaczewska.  Wieczór Talentów ma formę prezentacji talentów i umiejętności naszych uczniów. Wziąć udział w nim może każdy chętny uczeń i uczennica naszej szkoły. Wcześniej odbywają się eliminacje, podczas, których zgłoszeni wcześniej uczestnicy prezentują swoje umiejętności w dowolnej dziedzinie (śpiew, malarstwo, grafika, recytacja, gra na instrumencie, taniec, gimnastyka, iluzja oraz wiele, wiele innych). W tym roku swoje talenty
      i umiejętności zaprezentowało ponad 50 uczniów. Mogliśmy również podziwiać talenty niektórych naszych nauczycieli.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Serdecznie zachęcamy innych uczniów do spróbowania swoich sił i odważnego podzielenia się swoim talentem w przyszłym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy za organizację wieczoru Pani Joannie Cenkiel - Nogaczewskiej, Joannie Krawiec, Agnieszce Koronowskiej, Sandrze Nowak, Katarzynie Rozenkiewicz oraz Panu Marcinowi Jankowi.

      Wasza SP4

     • Szkoła Nowoczesnego Pasażera

     • W dniu 29 maja 2023 roku, 14 klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyło w warsztatach, w ramach realizacji projektu Szkoły Nowoczesnego Pasażera. Podczas 2 godzinnych zajęć trenerzy zaprezentowali zasady działania systemu „FALA” oraz upowszechniali najlepsze zachowania transportowe i doświadczenia z wykorzystaniem zajęć w Innobusie. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

     • Zawody RUGBY TAG

     • Rugby Club Czarni Pruszcz z okazji Nadchodzących Dni Pruszcza Gdańskiego organizuje Mistrzostwa Szkół Podstawowych Pruszcza Gdańskiego w bezkontaktowej odmianie gry rugby RUGBY TAG. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych Klasy I-III i IV-VI. Nie jest wymagana znajomość zasad gry. Instruktorzy Klubu podczas trwania zawodów wytłumaczą przepisy i technikę gry. Gra jest bezkontaktowa polegająca na zrywaniu szarf przyczepionych do pasa zawodników.
      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I - III i IV - VI do zgłaszania chęci uczestnictwa w turnieju do Pani Eweliny Smokowskiej przez dziennik elektroniczny lub do nauczycieli wychowania fizycznego.
      Czasu jest mało, zawody odbędą się już w najbliższą środę 31 maja 2023 roku na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 1 w Pruszczu Gdańskim ul. Niemcewicza 1. Początek turnieju o godz. 10:00. Wyjście ze szkoły ok godziny 8:30, zbiórka o godz. 8:00 przy sklepiku szkolnym.
      Bardzo proszę o przyniesienie podpisanych zgód.
      RC Czarni Pruszcz zapewnią koszulki i sprzęt niezbędny do gry oraz nagrody i poczęstunek dla wszystkich uczestników. Prosimy uczniów o zabranie ze sobą tylko obuwia sportowego i spodenek odpowiednich do pogody.Chętne osoby zapraszam na dodatkowy trening, który odbędzie się dzisiaj tj poniedziałek 29.05.2023r. o godzinie 16:10 na Orliku przy naszej szkole.Zasady tej gry są bardzo proste:

      5-OSOBOWE DRUŻYNY. KAŻDY ZAWODNIK MA ZAŁOŻONE PO DWIE TAŚMY (TAGI) NA BOKACH SPODENEK. GRAJĄ WEDŁUG ZASAD RUGBY. PODANIE RĘKĄ TYLKO DO BOKU LUB DO TYŁU.

       ZDOBYWAJĄ PUNKT ZA PRZYŁOŻENIE PIŁKI ZA WYZNACZONĄ LINIĄ. ZADANIEM BRONIĄCYCH JEST ODBIÓR PIŁKI PRZEZ PRZECHWYT LUB ZERWANIE TAGÓW ATAKUJĄCEGO:

      - ZERWANIE JEDNEGO TAGA - 3 SEKUNDY NA ZAKOŃCZENIE AKCJI LUB PODANIE

      - ZERWANIE DWÓCH TAGÓW STRATA PIŁKI

      ZAWODNICY PO STRACIE TAGÓW ZAKŁADAJĄ JE Z POWROTEM

     • Wycieczka klasy 7D

     • 18 maja klasa 7d wzięła udział w warsztatach pt."Zaufaj mi , jestem inżynierem" w Centrum Nauki Experyment.  Pracując w grupach 4-osobowych musieliśmy zbudować chwytak, most Leonarda, prosty układ elektryczny . Ponadto poznaliśmy podstawy programowania blokowego przy wykorzystaniu robotów LOFI. Potem spędziliśmy czas bawiąc się i zwiedzając wystawę interaktywną. 

    • Szkoła Nowoczesnego Pasażera
     • Szkoła Nowoczesnego Pasażera

     • My nie próżnujemy, my poszukujemy, aspirujemy i aplikujemy...!!!

      Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim zakwalifikowała się do edukacyjnego projektu „Szkoła Nowoczesnego Pasażera” realizowanego przez Centrum Edukacji Edufun.

      EduFun to połączenie edukacji i zabawy w jedną interaktywną całość. To odpowiednio opracowane zajęcia, mnóstwo fascynacji, danie uczniom możliwości samodzielnego wykonywania eksperymentów.

      W ramach projektu 29 maja 2023 r. na terenie naszej szkoły odbędą się bezpłatne zajęcia dla 14 klas.

      Zaplanowano warsztaty obejmujące takie zagadnienia jak:

      System FALA - nowoczesne narzędzie ułatwiające korzystanie z transportu publicznego na terenie województwa pomorskiego;

      Bezpieczny transport - jak być świadomym i odpowiedzialnym uczestnikiem transportu, zarówno podczas podróży, jak i na przystankach, dworcach itp., jak reagować w trudnych sytuacjach;

      Ekologia z czyli zajęcia w Innobusie - specjalnym pojeździe edukacyjnym, w którym zamontowane zostały demonstracyjne systemy ukazujące działanie poszczególnych elementów systemu FALA.

      Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

      Koordynatorem projektu jest Pani wicedyrektor Iwona Polańska

      Odkrywaj z nami innowacyjne rozwiązania w komunikacji publicznej województwa pomorskiego

      Więcej i fotorelacja po realizacji projektu

      Wasza SP4

      Informacje na Trójmiasto.pl

      https://nauka.trojmiasto.pl/System-FALA-Rusza-Szkola...

    • Innowacyjna Szkoła Google’a
     • Innowacyjna Szkoła Google’a

     • Co u nas?

      Mamy olbrzymią przyjemność poinformować, że nasza Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim zakwalifikowała się do programu Innowacyjnej Szkoły Google’a!

      Ten światowy i unikatowy projekt jest nie tylko skierowany dla naszych uczniów, ale także dla nauczycieli .

      Głównym celem tego programu jest:

      bezpłatne doposażenie nauczycieli szkoły w technologie cyfrowe ułatwiające i zwiększające efektywność nauczania.

      Narzędzia technologiczne to jedynie pierwsza część, którą chcielibyśmy Państwu przekazać .

      Po uruchomieniu platformy Google Workspace, edukacyjni eksperci edukacyjni Google przeszkolą nauczycieli zarówno z wykorzystania tej technologii w szkole, jak również z praktycznego wykorzystania zaawansowanych metod edukacyjnych takich jak Nauczanie Projektowe (Project Based Learning) czy Model 1:1.

      Przypominamy, że od dłuższego czasu, dzięki Panu dyrektorowi Paweł Biesiekierski, współpracujemy z Firmą Google i wdrażamy produkt Workspace, który umożliwił nam płynną naukę podczas edukacji zdalnej. Nasi innowacyjni nauczyciele i uczniowie potrafią korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania, a teraz... czas na certyfikację by stać się Szkołą Referencyjną Google.

      Zwieńczeniem programu będzie przygotowanie nauczycieli do zdania międzynarodowych certyfikatów Nauczyciel Google Poziomu 1 oraz Poziomu 2 oraz egzaminacja.

      Szkoła 2.0?

      Tak! Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i chcemy być lepsi Zakwalifikowani do udziału w projekcie udowadniamy, że wyróżniamy się w podążaniu za wyższą jakością, wizją i misją naszej Szkoły.

      Stajemy się taką, by być bardziej skuteczną w procesie nauczania naszych uczniów

      Jesteśmy dla Was

      Wasza SP4

     • Konkurs EDB - "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

     • W dniach 11 i 12 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole Konkurs z Edukacji dla bezpieczeństwa - „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, w którym brali udział uczniowie klas ósmych. Konkurs składał się z dwóch części - pierwszej jako test wiedzy i drugiej praktycznej. Podczas drugiej części uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne: zabezpieczali miejsce zdarzenia, układali poszkodowanego w pozycji  bezpiecznej, zakładali chustę trójkątną, bandażowali staw łokciowy lub dłoń oraz wykonywali u dorosłego resuscytację krążeniowo – oddechową.

      Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, wspieranie uczniów w rozpoznawaniu własnych predyspozycji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie Edukacji dla bezpieczeństwa oraz rozwijanie zdobytej wiedzy w praktyce.

      Dziękujemy p. Elżbiecie Lotko-Malkiewicz za organizację konkursu.

      Wasza SP4

     • Wyniki konkursu Open Task Challenge

     • Dnia 10 maja 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród (ufundowanych przez wydawnictwo Oxford) uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie z gramatyki języka angielskiego Open Task Challenge dla klas siódmych i ósmych.

      Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w konkursie to:

      Mateusz Korczyk, kl. 7c

      Stanisław Kruszyński, kl. 7c

      Amieliia Shushunova z kl. 7a

      Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów z języka angielskiego.

      Dziękujemy p. Katarzynie Bławat za organizację konkursu.

      Wasza SP4

     • Szkolne półkolonie letnie 2023

     • Szanowni Państwo!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że w dniach   26.06.-30.06. 2023r. (I turnus) oraz 03.07.-07.2023r. (II turnus) zostaną zorganizowane w naszej szkole półkolonie letnie  dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej. Zapewniamy wycieczki autokarowe do parków rozrywki oraz warsztaty, gry i zabawy, a także zajęcia na basenie. Posiłki (śniadanie oraz obiad) uczestnicy półkolonii będą spożywali w szkole. Opiekę nad uczestnikami wypoczynku letniego będą sprawowali nauczyciele naszej szkoły.

      Koszt uczestnictwa dziecka  w ramach jednego turnusu wynosi 520 zł.

       

      Zgłoszenia uczestników na półkolonie letnie przeprowadzane są w formie elektronicznej przez rodziców/opiekunów. W tym celu należy w pierwszej kolejności wypełnić kartę kwalifikacyjną, którą trzeba pobrać ze strony szkoły, z zakładki: „O szkole>Szkolne półkolonie i ferie zimowe”. Następnie wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną  przesłać na adres:

      wypoczynek.turnus1@sp4gda.pl

      wypoczynek.turnus2@sp4gda.pl

       

      Zgłoszenia wraz z wypełnioną i dołączoną kartą kwalifikacyjną dziecka należy przesyłać                    od dnia 22 maja 2023r. od godz. 8.00 na wyżej wymienione adresy. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

      (Prosimy wysłać kartę tylko w jednej wiadomości, gdyż dopisywanie informacji, przesuwa Państwa na koniec kolejki!)

      O zakwalifikowaniu się dziecka decyduje kolejność zgłoszeń, a następnie uiszczenie opłaty                          i wypełnienie pozostałych dokumentów, które zostały wymienione w Regulaminie wypoczynku letniego. Rodzice/opiekunowie dzieci, które pomyślnie zostały zakwalifikowane na wypoczynek letni, zostaną poinformowani przez dziennik elektroniczny Vulcan o dacie spotkania, podczas którego będzie można uiścić opłatę i dostarczyć pozostałe dokumenty.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych