• Szkoła jest SMART!

• Uwaga, uwaga!

W naszej szkole w ramach programu Szkoła jest SMART zagościły łamigłówki firmy IUVI Games.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników główkowania, logicznego myślenia i nietuzinkowego spędzania wolnego czasu w najbliższych dniach do skorzystania z udostępnionych gier.

Tym razem będzie można zagrać w Diamentowy kod, Kotełki, IQ Puzzler Pro, IQ Digits, Hop do norki oraz Criss Cross Cube.

A gry czekać na Was będą na każdej przerwie o 11:30 w sali 106 - już od 17 maja!

A jeśli tego Wam mało, zapraszamy również na Godzinę na Myślenie w piątek, 17 maja w godzinach 15:00 - 16:00 do sali 15.

Do zobaczenia!

D. Orłowska, R. Lech

• Zbiórka nakrętek

• Ostatnia zbiórka nakrętek na rzecz Fundacji Korczaka

Zespół Zielony bardzo dziękuje za zaangażowanie w naszą zbiórkę.

Tymczasem kończymy już naszą akcję. To już ostatnia okazja do przekazania zebranych nakrętek na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka.

Wolontariusze będą czekali na nakrętki od poszczególnych klas w piątek 17 maja oraz w poniedziałek - 20 maja na długich przerwach w holu zimnym.

Do zobaczenia!

Zespół Zielony

• Liga Bursztynowa Rummikub

• Liga Bursztynowa Rummikub w naszej szkole to inicjatywa, która przyciąga zarówno uczniów, absolwentów, rodziców uczniów z SP nr 4, jak i innych sympatyków gry. Do tej pory odbyły się już cztery kolejki, a entuzjazm uczestników tylko rośnie.

Liga wystartowała 22 marca, do tej pory zgromadziła 36 graczy. Nasze cykliczne spotkania, odbywają się w naszej SP nr 4. Choć zbliża się piąta kolejka, to zapewniamy że można dołączyć w każdej chwili.

Zapisy są nadal otwarte pod tym linkiem: https://forms.gle/XEAcZKyikEVGWWrv9

Mamy fantastyczną wiadomość!

Kino na Bursztynowym Szlaku przygotowało dodatkową nagrodę dla najlepszych graczy Ligi Bursztynowej.

To dodatkowy powód, by wziąć udział i pokazać swój talent w grze!

Najbliższe spotkanie 17 maja 16:30 -18:30

Finałowa kolejka 7 czerwca...

Do zobaczenia !

• SZKOLNE PÓŁKOLONIE 2024

• Szanowni Państwo!
            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że w dniach 24.06.-28.06.2024 r. (I turnus) oraz 01.07-05.07.2024r. (II turnus) zostaną zorganizowane w naszej szkole letnie półkolonie dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej. Zapewniamy wycieczki autokarowe, gry i zabawy rekreacyjne, a także posiłki w stołówce. Koszt uczestnictwa dziecka w ramach jednego turnusu wynosi 540 zł. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w formie elektronicznej. W tym celu należy w pierwszej kolejności wypełnić kartę kwalifikacyjną, którą trzeba pobrać ze strony szkoły,  z zakładki: „O szkole” > „Szkolne półkolonie i ferie zimowe” lub z „Aktualności”.
            Następnie wypełnioną i podpisaną kartę kwalifikacyjną  przesłać na adres:

wypoczynek.turnus1@sp4gda.pl
            wypoczynek.turnus2@sp4gda.pl
            Zgłoszenia wraz z wypełnioną i dołączoną kartą kwalifikacyjną dziecka należy przesyłać od dnia 15.05. od godz. 8.00 na wyżej wymienione adresy. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.
            (Prosimy wysłać kartę tylko w jednej wiadomości, gdyż dopisywanie dodatkowych informacji, przesuwa Państwa  na koniec kolejki!) W tytule wiadomości proszę podać nazwisko i imię dziecka oraz klasę.
            O zakwalifikowaniu się dziecka decyduje kolejność zgłoszeń elektronicznych, a w dalszej kolejności: uiszczenie opłaty oraz wypełnienie i podpisanie pozostałych dokumentów, które zostały wymienione w Regulaminie półkolonii. Rodzice/opiekunowie dzieci, które pomyślnie zostały zakwalifikowane na półkolonie, zostaną poinformowani przez dziennik elektroniczny Vulcan o dacie spotkania, podczas którego będzie można uiścić opłatę i dostarczyć pozostałe dokumenty.

DOKUMENTY:

POLKOLONIE_regulamin_i_zalaczniki_2024.pdf

LATO_2024_karta_kwalifikacyjna.docx

POLKOLONIE_dzienny_plan_2024.pdf

• Muzyczna lekcja na informatyce

• Rap, disco polo, hardrock.. Pierwsze próby stworzenia utworów o naszej Szkole z AI

Klasa 7c stworzyła własne utwory za pomocą sztucznej inteligencji o tematyce szkolnej. Tekst został wygenerowany za pomocą Copilota Windows, a muzyka z użyciem suno.ai . Utwory są ciekawostką. Aby powstał pełnoprawny utwór, należałoby poprawić tekst, który jest najsłabszym elementem. Poza tym korzystaliśmy z darmowej wersji, w której są ograniczenia w czasie trwania utworu muzycznego.

Utwór w stylu rap:

Utwór w stylu ciężki rap:

Utwór w stylu rock happy:

Utwór w stylu rock gitarowy:

Utwór w stylu rap melodyjny:

Utwór w stylu disco: Nasza_szkola_disco(2).mp3

Utwór w stylu pop-rock:​​​​​​ Nasza_szkola_pop_rock.mp3

Utwór w stylu RNB: Nasza_szkola_rap_rnb.mp3

Utwór w stylu rock z chórkami: W_Szkole_Czworki__gdzie_slonce_swieci_rock_choralny.mp3

• Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 30 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstrukcji 3 Maja. Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, została uchwalona za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza taka Konstytucja w Europie, a druga na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Uczniowie klasy 6a starali się przybliżyć ten fakt pozostalym uczniom podczas Apelu, a dziewczynki z klasy 5a i 6c uświetniły Apel swoim śpiewem.

• Sprawozdanie z wyjazdu ósmoklasistów

• W ramach zbierania sił przed egzaminem wszystkie klasy ósme wyruszyły ku przygodzie. Uczniowie spędzili 3 dni w Łapinie, gdzie brali udział w wyzwaniach Fabryki Przygody. Na miejscu mieli okazję:

sprawdzić swoją zwinność na parku linowym,

wykorzystać umiejętność pracy w grupach podczas paintballu, gier integracyjnych i budowania tratw,

zweryfikować swoją orientację w terenie w ramach geocachingu,

poćwiczyć celność przy strzelaniu do celu z wiatrówek,

zintegrować się przy wspólnym ognisku,

poznać swoje mocne i słabe strony oraz pracować nad nimi!

To był wspaniały wyjazd. Dziękujemy!