• IX Dyktando Niepodległościowe

     • W środę, 29 września, o godz. 13:00 przedstawiciele naszej szkoły wezmą udział w ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Trzymajcie za nich kciuki!!!

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 1 października 2021 r. pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Zachęcamy do wspólnej zabawy:

      27-30.09.2021r.  Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu i w szkole.

      We wtorek, środę i czwartek zapraszamy o 11:30 do sal 16 i 20 na gry i zabawy z tabliczką mnożenia. Utworzymy też Szkolną Tabliczkę Mnożenia.

      01.10.2021. Szkolne komisje ucziowskie przeprowadzą egzaminy z tabliczki mnożenia:

      • Uczeń wybiera los z 5  przypadkami mnożenia.
      • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
      • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć.
      • Uzyskany certyfikat uczeń pokazuje nauczycielowi matematyki. 

      01.10.2021 Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" dla przedstwicieli z każdej klasy 4 - 8 SP, godz. 9:50, zimny hol.

      Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

      Nauczyciele Matematyki

     • Projekt eTwinning w naszej szkole

     • Nasz szkoła dołączyła w tym roku do międzynarodowego projektu eTwinning Trace of our Past- Pride of our Future. W tym niesamowitym przedsięwzięciu biorą udział uczniowie klas 6,7 i 8.  Naszymi partnerami jest aż dziesięć krajów! Co miesiąc uczniowie będą przedstawiać sylwetki wielkich Polaków, a sami poznają nieco historię krajów partnerskich. 

      Ta innowacja jest odpowiedzią na potrzeby naszych uczniów, którzy pragną używać języka angielskiego również poza klasą. I będą mieli ku temu okazję, ponieważ w ramach projektu uczniowie będą prowadzili wideo rozmowy z kolegami i koleżankami z innych krajów. 

     • Europejski Dzień Języków

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W KLASACH 7 i 8

      24 września 2021 r. obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Świętowanie miało charakter zabawowy i promowało naukę języków obcych. Na czwartej godzinie lekcyjnej wyzwaniu kulturowo-językowemu stawiły czoła klasy siódme, na piątej godzinie– klasy ósme. Do czwartku poprzedzającego rozgrywki należało przygotować plakat na temat wylosowanego kraju, zgodnie z ustalonymi wytycznymi. W dniu rozgrywek reprezentanci klas pisali test wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, oraz losowali po jednym  kulturowym zadaniu indywidualnym (tutaj łut szczęścia grał dużą rolę). Na poziomie klas ósmych toczyła się zawzięta rywalizacja, a spóźniona klasa 7H troszkę namieszała, ponieważ zepchnęła klasę 7F na trzecią lokatę. Było zabawnie, a ponad wszystko europejsko. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich klas siódmych i ósmych, z pominięciem 8c i 8h, które tego dnia były na wycieczkach. Brawa dla wszystkich za solidne przygotowanie, wspaniałą zabawę i ogrom wiedzy.                

      A oto wyniki rozgrywek:

      Klasy 7

      I miejsce- 7E

      II miejsce- 7H

      III miejsce- 7F

      Klasy 8:

      I miejsce- 8G

      II miejsce- 8E

      III miejsce- 8D

      Reprezentanci wygranych klas otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody w terminie późniejszym, a już niebawem do ich rąk trafią kupony zwalniające z wybranej kartkówki z języka angielskiego lub niemieckiego.

       

      Organizatorki

    • Komunikat Dyrektora Szkoły - zmiana organizacji od 01.10.2021 r.
     • Komunikat Dyrektora Szkoły - zmiana organizacji od 01.10.2021 r.

     • Szanowni Państwo, drodzy Rodzice,

      informuję, iż zgodnie § 2 Procedury przyprowadzania i odbierania ucznia ze Szkoły ust. 2 Załącznika nr 1 do Zarządzenia nr 1/2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim "Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w roku szkolnym 2020/2021 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19":

      "...Wyjątkiem wstępu dla rodziców uczniów klas pierwszych jest miesiąc wrzesień. W tym czasie rodzic może, z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego, odprowadzić dziecko do szatni i pomóc mu w przebraniu się. Dodatkowo w tym okresie ww. rodzice mogą odprowadzić dziecko do szkolnej świetlicy..."

      od dnia 1.10.2021 r. (piątek) zakończy się miesiąc adaptacyjny. W związku z powyższym rodzice uczniów klas 1-3 pozostawiają dzieci w bezpiecznej strefie ( przedsionek przy portierni szkoły). Podyktowane jest to koniecznością zmniejszenia ryzyka zakażeniem wirusem COVID-19 wśród społeczności szkolnej.

      W celu zapewnienia opieki i bezpieczeństwa wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej organizują odbieranie/przyprowadzanie uczniów przed i po lekcjach.

      Poniżej ponownie zamieszczam Załącznik nr 1, który został Państwu przesłany dziennikiem elektronicznym UONET+ dnia 06.09.2021 r.:

      Organizacja zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej w roku szkolnym 2021/2022 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim.

      Z wyrazami szacunku

      Paweł Biesiekierski

      Dyrektor Szkoły

    • Finał akcji Sprzątanie Świata
     • Finał akcji Sprzątanie Świata

     • Akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA uważamy za udaną. W sobotę, 18 września 28 osób pod opieką pań: Ewy Bunkowskiej, Joasi Chmiel i Asi Wagner oraz chętnych rodziców wysprzątało tereny wokół szkoły i popularne miejsca relaksu sąsiadów ,,Czwórki". Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariuszy wraz ze Szkołą Promującą Zdrowie i grupą Aktywni Błękitni.

     • Ogólnopolski Konkurs MEMORY MASTER-sesja jesienna

     • Uwaga! Uwaga! Tylko do 30 września trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego MEMORY MASTER.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.  Szczególowe informacje oraz karty zgłoszeniowe otrzymacie u swoich nauczycieli angielskiego.

     • METAMORFOZA BIBLIOTEKI

     • Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Szanowni Rodzice.

      Biblioteka zmienia się dla Was.

      Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zakup bujanych foteli, które umilą uczniom pobyt w naszej bibliotece.

      ZAPRASZAMY...

     • Namaluj mi piosenkę - konkurs

     • Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. 
      W tym roku ten dzień obchodzimy 27 września. Święto to na całym świecie obchodzone jest już od ponad sześćdziesięciu lat.

      Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących ogłaszamy wyjątkowy konkurs dla wszystkich uczniów klas I-VIII (w szczególności klas integracyjnych).

      Waszym zadaniem jest namalowanie swojej ulubionej piosenki, tak aby w obrazowy sposób opisać to,  o czym jest piosenka, jej nastrój lub to, jakie uczucia, emocje wywołuje.

      Wykonajcie pracę dowolną techniką w formacie A3, a na odwrocie napiszcie swoje nazwisko, klasę oraz tytuł piosenki i jej autora.

      Na najlepsze prace czekają nagrody w dwóch kategoriach  (uczniowie klas I-III i IV – VIII) ufundowane przez Radę Rodziców.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w  konkursie, a na Wasze prace czekamy do 15 października.

      Prosimy o przynoszenie prac do pokoju nauczycielskiego lub przekazywanie wychowawcom klas.

      Życzymy sukcesów

      Elżbieta Adrian-Byczuk

      Jadwiga Cholewa

       

     • Komunikat Rady Rodziców - zdjęcia klasowe

     • Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, kochani Uczniowie,

      serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości zrobienia zdjęć klasowych, które odbędą się w naszej Szkole według poniższego harmonogramu.

      Pozdrawiamy

      Rada Rodziców

       

    • Akcja Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • Serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w akcji Sprzątanie Świata w dniu 18 września 2021 (sobota) o godzinie 10:00 - zbiórka przed Naszą Szkołą.

       

    • Komunikat Dyrektora Szkoły
     • Komunikat Dyrektora Szkoły

     • Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, kochani Uczniowie,

      z przyczyn niezależnych informujemy, że szkolna stołówka będzie czynna od dnia 20 września 2021 r.

      Zapraszamy do zapisywania swoich dzieci na nasze pyszne obiady.

      Więcej w Regulamin szkolnej stołówki

      Z poważaniem

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

    • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
     • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Nagłówek


   • Nagłówek


  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • sekretariat@sp4gda.pl
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych