• Z życia klas integracyjnych

    • 14 października 2022

     Dzień Edukacji Narodowej

     W środę klasy 6 a i 8 b wzięły udział w warsztatach, które poprowadziły panie Izabella Kordek, Mirosława Wójtowicz oraz Anna Tracz. Tematem zajęć był nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poznali historię święta i wykonali laurkę, która zawisła w holu głównym szkoły.

     Wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechu i samych zdolnych uczniów!

     Klasy 6a i 8 b

      

     09 kwietnia 2021 

     Sztuka na lekcjach historii? Czemu nie!

     Klasa 6B poznając na lekcji historii epokę oświecenia w sposób szczególny zgłębiła tajniki sztuki XVIII wieku. Efektem są prace wykonane przez uczniów przedstawiające budowle klasycystyczne.

      

     Milena Radziszewska- Senejko, Izabella Kordek

      


     31 marca 2021

     Warsztaty wielkanocne

     Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. To także czas, kiedy wyraźnie widać, jak tradycja religijna splata się z naturalnym porządkiem przyrody budzącej się do życia. Uczniowie klasy 6B integracyjnej wzięli udział w warsztatach, na których dowiedzieli się, że  warto poznawać i pielęgnować zwyczaje i obrzędy, bo dzięki nim podtrzymujemy więź z naszymi przodkami, ale też pielęgnujemy to, co nas wyróżnia spośród innych narodów. W klimat Wielkanocy wprowadziła uczniów  także Pani Joanna Cenkiel- Nogaczewska na lekcjach techniki. Poniżej prezentujemy kilka prac uczniów.

     Izabella Kordek

      


     22 grudnia 2020 

     Wigilia klasowa to tradycja, którą w szkole pielęgnuje się od lat. Nie mogliśmy o tym zapomnieć, więc spotkaliśmy się zdalnie, aby złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy oraz podziękować za wspólną pracę. Świąteczne spotkanie online umiliły rebusy i kahooty związane z Bożym Narodzeniem. W tematykę oczekiwania na narodzenie Bożego Dzieciątka wprowadziły nas warsztaty, które przeprowadziła tydzień temu Pani Iza. Podczas nich interpretowaliśmy fragmenty Pisma Świętego oraz wyjaśnialiśmy znaczenie tradycji i symboli związanych z Narodzeniem Pańskim. Cieszymy się, że w ten wyjątkowy czas mogliśmy być razem. Życzymy całej szkolnej społeczności radości i miłości!  

     Uczniowie klasy integracyjnej VIB

      


      

     02 grudnia 2020

      

     Za co lubię swoją klasę? - projekty klas integracyjnych

     Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) uczniowie klas integracyjnych 4-8 wykonali projekty zatytułowane „Za co lubię swoją klasę”. Z dużym zaangażowaniem i radością opowiadali o swoich klasach. Mówili o współpracy, wzajemnym wsparciu, przyjaciołach, nauczycielach i wychowawcach. Efektem ich pracy są kolorowe plakaty – wykonane dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu.

      

      


      

     11 listopada 2020

     Dzień Niepodległości.

     W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy integracyjnej VIB uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, angażując się plastycznie i literacko. Dzieci, zainspirowane analizą utworów poetyckich o tematyce patriotycznej, chwyciły za pióra i napisały własne wiersze oraz listy poświęcone Ojczyźnie. Inne zaś wyraziły swoje uczucia, tworząc plastyczne ilustracje. Nawet przez szklany ekran próbowaliśmy przekazać sobie wiele pozytywnych emocji związanych z Dniem Niepodległości.

      

     Karina Hennig, Izabella Kordek.

      


      

     30 października 2020

     Warsztaty plastyczne "Jesienne Inspiracje"

     Klasa integracyjna 6B, wzięła udział w warsztatach plastycznych "JESIENNE INSPIRACJE". Oto galeria naszych prac.

      

     Izabella Kordek

      


     23 października 2020 

     Konkurs poetycko - plastyczny pt. "Barwy jesieni".

     23 października nasi mali artyści z klas integracyjnych (5a, 6a i 6b) zostali nagrodzeni za udział w konkursie poetycko-plastycznym pt. "Barwy jesieni". Za swoje wiersze i ilustracje do własnych utworów poetyckich otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców działającą w naszej szkole. Fundatorowi bardzo dziękujemy za wsparcie i motywację do działania, a zwycięzcom gratulujemy!

     Organizatorzy.

      


     22 października 2020 

     Wyniki Konkursu!

     Jesień jest poetycka. Wie o tym każdy, kto choć raz zapatrzył się w zachmurzone niebo albo zachwycił się kolorowymi liśćmi. O jesieni pisali najwięksi poeci tego świata. Uczniowie klas integracyjnych też postanowili chwycić za pióra i udowodnić, że nie jest im obca poetycka wrażliwość . Odpowiedź na to, jak patrzą na świat młodzi poeci , można znaleźć w najpiękniejszych jesiennych wierszach napisanych przez naszych uczniów.

     Laur poetycki zdobyła Maja Byczuk.

     Wyróżnienie otrzymują: Zuzanna Kowalewska, Kinga Kotłowska, Julian Wróblewski, Lena Redzik.

      

      

     Organizatorzy: Izabella Kordek, Magdalena Ślozowska, Karina Hennig

      


     14 października 2020

     Podsumowanie tygodnia mody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     Podobno nie szata zdobi człowieka. Jednak trochę zazdrościmy koleżankom i kolegom, dla których nasi kreatywni uczniowie zaprojektowali wyjątkowe stroje. Podziwiamy wyszukane wzory i materiały. Z niecierpliwością czekamy, aż wyróżnieni przez szkolnych projektantów nauczyciele zaprezentują kreacje na szkolnych korytarzach.

      

      

     Kochani, gratulujemy Wam pomysłowości i poczucia humoru!

     Izabella Kordek i Magdalena Ślozowska

      


      

     21 września.2020

     KREATYWNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE INTEGRACYJNEJ.

      

     Dziś na wesoło powtarzaliśmy słownictwo związane z wyglądem. Oto efekty naszej pracy:

      

      

     Izabella Kordek, Daria Łożyńska

      


     25 czerwca 2020

     W imieniu Fundacji FLY oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji składam najserdeczniejsze podziękowania  za zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły,  w akcji wspomagania walki z dysleksją  w ramach programu Czytamy Razem.
      
     Koordynator projektu 
     Izabella Kordek

      

     28 maja 2020

     „Myśli zamknięte w motylach”

     Dzieci podczas malowania doznają wielu wrażeń zmysłowych. Uczniowie klasy integracyjnej 5B oraz 4 A wzięli udział w warsztatach „Myśli zamknięte w motylach”. Oto galeria naszych prac.

     Izabella Kordek

      

      
      

      

      
     11 maja 2020 r.

     „Każdy inny, wszyscy równi” – warsztaty 

     Integracja w szkole,  polega na  kształceniu świadomości oraz na   wspólnym edukowaniu dzieci zdrowych z dziećmi  o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 
     Uczniowie klasy 5B integracyjnej wzięli udział  w warsztatach, oto nasze prace.

     Izabella Kordek

      

      


      

     Klasa 5B integracyjna zdobyła Certyfikat dla szkoły. Akcja została przeprowadzana w ramach realizacji programu polityki

     zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata

     2015-2020” w zakresie zadania „Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa”.

     Izabella Kordek

      

      
      

      

      
      
     28 kwietnia 2020 r. uczniowie klasy 5B integracyjnej, wzięli udział w warsztatach online "Twoja krew-moje życie". Akcja jest przeprowadzana w  ramach realizacji  programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia. Krwiolecznictwo to ważna dziedzina medycyny. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. 
     Izabella Kordek
      

      


     W dniu 18 listopada 2017r. 25 uczniów z klas integracyjnych naszej szkoły uczestniczyło, jak co roku w XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

     Nasi olimpijczycy z zapałem i poświeceniem uczestniczyli w wielu sportowych zmaganiach. Na każdego uczestnika czekał smaczny obiad i zasłużona nagroda.     

        

               

      

     Z olimpiady uczniowie przywieźli medale oraz dobry humor i niezapominane wrażenia.

     Uczniom gratulujemy udziału w olimpiadzie i zdobytych medali,

     a Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 dziękujemy za zaproszenie

     i organizację potyczek sportowych.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • sekretariat@sp4gda.pl
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych