• Ramowy rozkład dnia

PRZY ULICY KOCHANOWSKIEGO 8 W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

6.00–7.30

Schodzenie się dzieci. Zabawy podejmowane przez dzieci. Praca indywidualna
          z dziećmi wynikająca z ich potrzeb rozwojowych.

07.30-8.00

8.00-8.30

Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe inspirowane przez nauczyciela.

8.30–9.00

Śniadanie. Czynność higieniczno - porządkowe, wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych, doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków.

09.00–10.00

Zajęcia dydaktyczne realizowane w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego (zajęcia i zabawy edukacyjne z uwzględnieniem różnych form aktywności).

10.00–11.30

Zabawy dzieci z uwzględnieniem rozwoju procesów poznawczych: manipulacyjne, konstrukcyjne, dydaktyczne, wynikające z zainteresowań i pomysłów dzieci. Indywidualne wspomaganie rozwoju, praca z dzieckiem zdolnym, praca indywidualna z dziećmi z trudnościami. Utrwalenie znanych piosenek, wierszy, spacery, zabawy na świeżym powietrzu. Ćwiczenia gimnastyczne.

11.30–12.00

Obiad. Czynności higieniczno – porządkowe,  samoobsługowe. Wdrażanie do zdrowego sposobu odżywiania.

12.00 -14.00

Relaks/odpoczynek (w grupach młodszych 3, 4 latkach), słuchanie muzyki, literatury dziecięcej. Gry
          i zabawy na świeżym powietrzu, zabawy, wycieczki, spacery, zabawy dowolne oparte na spontanicznej aktywności dziecka i wspierające integrację grupy, obserwacje przyrodnicze.

14.00 -14.30

Podwieczorek. Czynności higieniczno – porządkowe. Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków.

14.30-17.00

Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych, sprzyjających twórczości dzieci. Zabawy swobodne zgodne z zainteresowaniami dzieci. Praca indywidualna z dzieckiem zdolnym i z trudnościami. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.  Rozchodzenie się dzieci.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PRZY ULICY KASPROWICZA 16

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 „0A, 0B, 0C

6.45–8.00

Schodzenie się dzieci. Zabawy podejmowane przez dzieci. Praca indywidualna z dziećmi wynikająca z ich potrzeb rozwojowych. Własna aktywność dzieci. Rozmowy kierowane zgodne z zainteresowaniami dzieci, zabawy indywidualne i grupowe.

8.00-8.30

Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe inspirowane przez nauczyciela.

8.30–9.00

Śniadanie. Czynności porządkowe, wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych, doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków.

09.00–10.00

10.00–12.00

12.00–12.30

12.30 -14.00

Słuchanie muzyki, literatury dziecięcej. Gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy, wycieczki, spacery, zabawy dowolne oparte na spontanicznej aktywności dziecka i wspierające integrację grupy, obserwacje przyrodnicze.

14.00 -14.30

14.30 -16.45