• Konkursy

MIAROWYM KROKIEM PO ZDROWIE - konkurs prozdrowotny.

Mając na uwadze malejącą z roku na rok aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, proponujemy Wam

- stańcie do rywalizacji !

Spróbujcie przez 10 dni planować i monitorować swoją aktywność na poziomie 3000 kroków.

3000 kroków dziennie codziennie to niezbędne minimum dla naszego zdrowia!

"MIAROWYM KROKIEM PO ZDROWIE".

ORGANIZATOR:

Nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim

CEL KONKURSU:

• Planowanie i monitorowanie dziennej aktywności fizycznej na poziomie 3000 kroków za pomocą wybranej aplikacji mobilnej( np krokomierz)
          • Propagowanie zdrowego stylu życia
          • Kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej.
          • Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystanie technologii. informacyjno -  komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej.

ADRESACI KONKURSU:

Cała społeczność szkolna.

REGULAMIN:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie dobrych chęci  i świadomości wpływu aktyności fizycznej na zdrowie.
          • Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie 3000 kroków dziennie oraz udokumentowanie tego za pomocą wybranej aplikacji mobilnej.
          • Konkurs będzie trwał od 21 października do 31 października 2019 r. (pierwszy dzień na rozruch , pozostałe 10 planowana aktywność na poziomie 3000 kroków dziennie (minimum) codziennie.
          • Nagrody w postaci cząstkowej oceny celującej o wadze 2 z przedmiotu wychowanie fizyczne otrzymają uczniowie, którzy przedłożą swoim nauczycielom wf całościowe raporty aktywności na poziomie 30000( trzydzieści tysięcy) kroków . Pozostałym uczestnikom naszej szkolnej spoleczności gwarantujemy nagrody w postaci lepszego samopoczucia i poprawy kondycji fizycznej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszym prozdrowotnym konkursie !!!smiley

WIELCY SPORTOWCY NIEPODLEGŁEJ

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości nauczyciele wychowania fizycznego ogłaszają konkurs., którego celem jest przybliżenie sylwetek wybitnych polskich sportowców i ich osiągnięć z okresu rok 1918 po dzień dzisiejszy.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Format prac A4 lub A3. Prace konkursowe powinny zawierać krótką notkę biograficzną, wybitne osiągnięcia oraz wizerunek sportowca..Technika wykonania dowolna ( liczymy na Waszą kreatywność!!!).Podpisane prace( imię, nazwisko autora, klasa) prosimy dostarczać do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego na bloku sportowym do dnia 31 października 2018 r. Wystawa prac odbędzie się 07 listopada na zwycięźców czekają nagrody w kategoriach klas I - III, IV - VI, VII - III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Koordynator konkursu Justyna Nowak - Kalińska.

Bieg Niepodleglości.

Drodzy uczniowie!!!

Rozpoczynamy wielkie odliczanie.

Już za 3 dni wystartuje Nasz biało - czerwony , radosny bieg dla uczczenia 100 - rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Szlifujcie formę, pracujcie nad kondycją, gromadźcie bialo-czerwone gadżety.

08 listopada widzimy się na starcie.