• III Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny 2019

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNO-FIZYCZNY

W dniu 4 kwietnia 2019r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem "Życie i działalność naukowa Marii Skłodowskiej - Curie". Patronat nad konkursem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego - p. Janusz Wróbel.

W obecnym roku szkolnym konkurs miał zasięg powiatowy i wzięło w nim udział 20 uczniów z 7 szkół powiatu gdańskiego.

1. Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim

2. Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Pruszczu Gdańskim

3. Szkoły Podstawowej nr 4 im. I.J.Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

4. Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim

5. Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia '70 w Łęgowie

6. Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach

7. Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kowalach

W etapie półfinałowym uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności naukowej Marii Skłodowskiej-Cuire, aby zakwalifikować sie do finału. Wszyscy uczniowie byli przygotowani i w finale znalazła się cała dwudziestka.

Finał to sprawdzian wiedzy i umiejętnosci z chemii i fizyki. Uczestnicy konkursu przez 60 minut rozwiązywali zadania, aby już po krótkim czasie wyłoniony został zwycięzca.

W roku szkolnym 2018/2019 zwycięzcami i laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Dominik Smater

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim

II miejsce: Hubert Krata

Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kowalach

III miejsce: Oliwer Wirkus

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach

Nagrody dla zwycięzców i uczestników wręczył Dyrektor SP nr 4 - p. Paweł Biesiekierski.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy w kolejnym roku szkolnym.

Renata Freda i Renata Lech