• VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny 2024

• VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem "Stefan Drzewiecki - pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa" odbył się 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego - p. Janusz Wróbel oraz Starosta Gdański - p. Marian Cichon.

W konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas VII - VIII z dziewięciu szkół województwa pomorskiego. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z dokonaniami naukowymi fizyków i chemików polskiego pochodzenia oraz rozbudzanie ich potencjału intelektualnego w dziedzinie nauk ścisłych. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i zaprezentowania swojej wiedzy.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się w półfinale z testem wiedzy dotyczącym osiągnięć naukowych Stefana Drzewieckiego - pioniera w dziedzinie żeglugi podwodnej i lotnictwa. Finał konkursu polegał na rozwiązaniu zadań z dziedziny chemii i fizyki powiązanych z takimi zagadnieniami jak hydrostatyka, chemia roztworów wodnych oraz aerostatyka.

Zwycięzcami konkursu zostali:
          I miejsce  - Wiktor Osowski ze Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Straszynie
          II miejsce: Antoni Witkowski ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia '70 w Łęgowie
          III miejsce: Zuzanna Szyszko ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. I.J.Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ogromnej wiedzy z dziedziny nauk ścisłych.
          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Gorące podziękowania za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród i upominków kierujemy do Patronów Honorowych - Burmistrza Pruszcza Gdańskiego p. Janusza Wróbla oraz Starosty Gdańskiego - p. Mariana Cichona.

Organizatorzy:
          Renata Lech, Magdalena Jakiel, Joanna Konera