Strony przedmiotu Oddziały przedszkolne 2018/19

Aktualności.

"Dzień książki" w grupie Biedronki z OP na Kochanowskiego 8.

Dnia 26.04.2019r. dzieci z gr. "Biedronki" obchodziły Światowy Dzień Książki. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych w małych przedszkolakach i wdrażanie do poszanowania książek. Tego dnia dzieci m.in. oglądały różne rodzaje książek (słowniki, encyklopedie, podręczniki, atlasy, bajki itp.), opowiadały o swoich ulubionych książeczkach, rozwiązywały zagadki słowne
i obrazkowe, nauczyły się jak dbać o książki (Kodeks Małego Czytelnika). Pani Agnieszka uzmysłowiła również dzieciom, jakie korzyści przynosi czytanie książek (rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację, dostarczają wiedzy, poszerzają zasób słów itp.) i zachęciła do codziennego czytania z rodzicami. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał zakładkę oraz medal Przyjaciela Książki.