Strony przedmiotu Oddziały przedszkolne 2018/19

Aktualności.

"Pajacyki" z OP na ul. Kochanowskiego 8 z wizytą w Bazie Lotniczej.

17 maja dzieci z grupy II „Pajacyki” wraz z paniami Beatą, Zofią i Małgosią udały się na wycieczkę do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Od rana pogoda nie rozpieszczała, ale my mamy kolorowe płaszczyki i deszcz nam nie straszny. Dzięki uprzejmości Dowódcy spod bramy głównej jednostki zabrał nas autokar, więc dzieci miały niespożyte siły na zwiedzanie. Na początku zostaliśmy zaproszeni do Sali Tradycji, gdzie dzieci zapoznały się z historią i tradycjami 49 Bazy Lotniczej. Potem oglądaliśmy samochód wojskowej Straży Pożarnej, poznając wyposażenie zarówno strażaka jak i wozu. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta w hangarze i możliwość zajęcia miejsca za sterami prawdziwych wojskowych śmigłowców. Jeden z nich był tak duży, ze trzeba było do niego wchodzić po drabinie.

Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych milusińskich będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

Beata Kisiel, Zofia Skrzypiec