• Szkolny bookcrossing

SZKOLNY BOOKCROSSING w SP4 W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka” mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, aby inni mogli je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole regał bookcrossingowy znajduje się przy "Cafe Corner". Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną za zgodą rodziców z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić do obiegu. Zachęcamy Was do udziału w akcji!

• Pomoce dydaktyczne pozyskane z "Talenciaków"

Tuż przed świętami nasi uczniowie otrzymali prezenty, które widzimy na zdjęciach. Są to pomoce dydaktyczne pozyskane z programu "Talenciaki". Nie byłoby ich bez pomocy naszych uczniów a przede wszystkim ich rodziców.

Bardzo dziękujemy w imieniu uczniów i nauczycieli, którzy wykorzystają sprzęt do urozmaicenia procesu lekcyjnego.

• Szkoła Promująca Zdrowie "Zdrowie na talerzu" - kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych

Każdy z nas doskonale wie co powinien jeść ,aby być zdrowym, mimo to często sięgamy po produkty, które po prostu nam nie służą. Okazuje się, że to głównie nawyki determinują nasz sposób odżywiania.

Przez najbliższe 3 tygodnie członkowie zespołu ds promocji zdrowia działający w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie spróbują dotrzeć do całej społeczności szkolnej z informacjami, wskazówkami, dobrymi radami i praktykami jak owe prawidłowe nawyki żywieniowe ukształtować.

• Konkurs pięknego czytania w języku angielskim

The Ugly Duckling

It is summer. A duck sits on her eggs. She sits and waits. She waits and waits. At last the eggs open.

At last!’ says the duck. ‘My little ducklings!

But one egg does not open.

‘Mm,’ says her friend. ‘That egg is strange. Leave it.‘

‘Leave my egg?’ says Mother Duck. ‘No I can’t leave it.’ She sits down again and she waits. At last the egg opens.

• Wielki Maraton Czytelniczy. Test 4

Wielki Maraton Czytelniczy Książki, które czytamy w styczniu do testu nr 5: Katarzyna Majgier “Abrakadabra.Mamy problem!” (klasy 4-6); Zuzanna Orlińska “Biały teatr panny Nehemias” (klasy 7-8) Test nr 5 w połowie lutego. Data w następnym ogłoszeniu!

• Konkurs matematyczno-logiczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym w 2024 roku konkursie matematycznym.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej matematyką oraz łamigłówką Sudoku. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla klas V-VI oraz dla klas VII-VIII.

Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Logiczny składa się z trzech etapów.

• Konkurs "Anioły bożonarodzeniowe"

W piątek 15 grudnia 2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Anioły bożonarodzeniowe".

Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac, więc komisja miała ogromny problem z wyborem tych najlepszych.

Po gorących obradach zdecydowano przyznać następujace miejsca:

klasy 1-3

1 miejsce: Marta Zawadka

• Eko-akcja: "Zbierajmy Nakrętki"

Zachęcamy wszystkie klasy do aktywnego udziału w projekcie "Zbierajmy Nakrętki", który ma na celu zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka” Kochaj i dawaj przykład”.

Aby wziąć udział, prosimy o przygotowanie w swoich salach pojemników dedykowanych do zbierania plastikowych nakrętek. Liczymy na Waszą systematyczność i zaangażowanie! Zbierajcie je w miarę możliwości i pamiętajcie, że każda nakrętka ma znaczenie. Działając wspólnie, możemy osiągnąć imponujące rezultaty.

• Kartki eTwinning

Kolejne zadania w ramach międzynarodowego projektu eTwinning zostały zrealizowane! Nasi uczniowie zaprojektowali i wysłali elektroniczne kartki bożonarodzeniowe do partnerskich szkół z Grecji, Hiszpanii i Portugalii. Ponadto eTwinnerzy z 5D upiekli w szkolnej kuchni pierniczki, które dzięki ofiarności RR ozdobione zostały lukrem i posypkami. Efekt pracy został przedstawiony partnerom w krótkiej prezentacji:

• Spotkanie z przedstawicielami samorządów uczniowskich pruszczańskich szkół

14 grudnia SU naszej szkoły zorganizował spotkanie z przedstawicielami samorządów uczniowskich pruszczańskich szkół.

Pierwsza część spotkania dotyczyła wymiany doświadczeń i pomysłów jakie realizują samorządy w swoich szkołach. Wszyscy przedstawiciele chętnie dzielili się sposobami sprawnej organizacji przedsięwzięć i zwracali uwagę na sprawdzone rozwiązaniaktóre mogły zainspirować do działania!

• Nagłówek

• Ministerstwo Edukacji Narodowej
                                                                                                      • Kuratorium Oświaty w Gdańsku
                                                                                                      • Ministerstwo Sportu