• Jak radzić sobie ze złością u dziecka? Jak wspierać dziecko w doświadczaniu złości?

• 30.11.2023 07:55
        • Złość u dziecka to stan, który jest wyzwaniem dla każdego rodzica - żaden opiekun nie jest w tym odosobniony i przed każdym prędzej czy później stanie zadanie, aby wprowadzić dziecko w świat tej trudnej emocji (i przetrwać to razem z nim…). Bo że jest trudna - to potwierdzi zarówno każdy rodzic, jak i samo dziecko. Przecież i dla naszych dzieci atak złości i gniewu nie jest przyjemnym stanem, w którym chciałby trwać.
        • Każdy inny - wszyscy równi

• 25.09.2023 11:42

• W związku z udziałem naszej szkoły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Każdy inny - wszyscy równi", którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby innych, kształtowanie postaw toleracji, akceptacji i zrozumienia, w bieżącym roku szkolnym podejmowane będą inicjatywy przybliżające problemy osób mierzących się z różnymi trudnościami.
        • Szkodliwość odchudzania - psychiczne i emocjonalne skutki

• 08.05.2023 09:05
        • Okres dojrzewania, to czas intensywnego wzrostu i gwałtownych zmian w organizmach młodych ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczali oni wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mineralnych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Niestety, problem jakim jest stosowanie diet odchudzających, dotyka coraz młodszych ludzi.
        • Cyberprzemoc (cyberbullying) – co to jest i jak na nią zareagować?

• 27.03.2023 13:32
        • Rozwój technologiczny oraz łatwy dostęp do internetu trwale wpłynęły na nasze życie. Ma to wiele zalet: łatwy dostęp do informacji, możliwość załatwienia wielu spraw bez wychodzenia z domu, a także poszerzania swojej wiedzy, rozwijania pasji i poznawania innych ludzi – to tylko niektóre z nich. Jednak tak powszechne korzystanie przez dzieci i młodzież z telefonów, komputerów z dostępem do sieci niesie również zagrożenia, do których należy m.in. stanie się ofiarą bądź sprawcą cyberprzemocy.
        • Co z tą mową?

• 11.01.2023 14:48
        • Mówienie jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Jednakże jest to bardzo trudna sztuka. Dziecko nie od razu potrafi pięknie mówić. Swoje narządy artykulacyjne przygotowuje już od pierwszych dni życia. Z biegiem czasu osiąga coraz większą sprawność ruchową aparatu mowy, która pozwala na wypowiadanie poszczególnych głosek, a co za tym idzie potrafi się komunikować z otoczeniem.
          Tymczasem na każdym etapie rozwoju mowy należy wspierać dzieci w jej rozwoju. W tym celu bardzo często, zarówno rodzice i nauczyciele, pobudzają dziecko do wydawania różnych dźwięków w czasie zabaw, wyliczanek, zachęcają do naśladowania odgłosów itp.