• Konsultacje szkolnych specjalistów

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Proponujemy Wam pomoc psychologiczno-pedagogiczną oferowaną przez specjalistów  naszej szkoły. Każdy ze specjalistów będzie dostępny na Google Suite od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 13:00. Ponadto nasi pedagodzy, psycholodzy i logopedzi będą prowadzili konsultacje w wyznaczonych godzinach.

05.04.2020 17:43 | więcej »
  • Motywowanie dziecka do nauki

Od połowy marca rodzice stanęli wobec konieczności wspierania dzieci w procesie edukacyjnym. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ często spotykają się z oporem dzieci i ich brakiem motywacji do nauki w domu. Jak więc zorganizować naukę w domu, aby nie była uciążliwym obowiązkiem, ale przebiegała sprawnie i z mniejszym zaangażowaniem rodziców?

23.03.2020 18:16 | więcej »
  • Jak wspierać dzieci i młodzież w radzeniu sobie z lękiem?

Jak wzmacniać poczucie bezpieczeństwa dziecka w trakcie zamknięcia szkoły? W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych i zaleceniem ograniczenia kontaktów, stoimy jako dorośli przed wyzwaniem szczególnego wsparcia dzieci w tym wyjątkowym czasie.

17.03.2020 11:10 | więcej »
  • METODA DENNISONA  (GIMNASTYKA MÓZGU)

Kinezjologia Edukacyjna, zwana też Gimnastyką Mózgu, jest metodą wspomagającą naturalny rozwój psychofizyczny dziecka. P. Dennison uważa, że wiele problemów z intelektualnym i emocjonalnym funkcjonowaniem człowieka wynika ze złego współdziałania obu półkul mózgowych i z braku równowagi między nimi.

20.02.2020 06:24 | więcej »
  • Zagrożenia wobec dzieci i młodzieży - screen media

Dziś screen media to codzienność. Służą do rozrywki, poszukiwania informacji, poznawania świata czy nawiązywania kontaktów na portalach społecznościowych. Faktem jest, że w sieci można znaleźć wiele informacji, zarazem przydatnych i cennych jak również bezwartościowych.

17.01.2020 14:47 | więcej »
  • W kręgu uzależnień behawioralnych

Problemy dorastania a uzależnienia behawioralne? Niekiedy bywa tak, że młoda osoba przyjmuje postawy i role, które w społecznym odbiorze postrzegane są jako niepożądane.

06.01.2020 16:40 | więcej »
  • Fakty na temat jąkania

Na świecie jąka się około 70 milionów ludzi. Choć to powszechne zaburzenie, krąży wiele stereotypów na temat osób jąkających się i samego jąkania. Powstało też wiele mitów na ten temat.

08.12.2019 17:50 | więcej »
  • Depresja - geneza, profilaktyka, leczenie

Depresja zajmuje obecnie wysokie miejsce wśród problemów zdrowotnych ludzkości. Zaburzenia depresyjne mogą pojawić się u 10 – 15% ludzi. Ryzyko zachorowania występuje przez całe życie, niezależnie od wieku. Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku ta choroba, uwzględniając globalne obciążenie chorobami niezakaźnymi, wyprzedzi schorzenia sercowo-naczyniowe.

30.11.2019 21:58 | więcej »