Strony przedmiotu Oddziały przedszkolne 2018/19

Aktualności.

„Bezpieczny Przedszkolak”- wizyta funkcjonariuszy policji w Oddziałach Przedszkolnych ul. Kochanowskiego 8

"Policjant"

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.

Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,

Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.

Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/

Dnia 20 września  do naszego  przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy                                   z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Policjanci tego dnia przedstawili dzieciom swoją pracę, opowiadali  czym zajmują się na co dzień, pokazywali swoje wyposażenie - kajdanki, lizak, odznakę. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejszy numer alarmowy 112. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego motocykla. Dzieci miały okazję usiąść na nim, a także posłuchać włączonej syreny policyjnej.

Beata Kisiel, Zofia Gilewska