O przedmiocie Nauczyciele Galeria Aktualności

Edukacja dla bezpieczeństwa

O przedmiocie

"Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat"

Thomas Kenelly

Czym jest edukacja dla bezpieczeństwa?

Jest to przedmiot, który w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zastępuje znane wszystkim przysposobienie obronne. Resort edukacji postanowił nieco odświeżyć i bardziej unowocześnić ten przedmiot, zmieniając strukturę samych podręczników oraz omawianą problematykę. Uczniowie podczas lekcji są przede wszystkim instruowani odnośnie zagrożeń związanych z ludnością, katastrofami. Jest to też podejmowanie tematyki związanej z pierwsza pomocą i jest to najlepsza drogą do zainteresowania młodych tym tematem oraz oswojeniem pewnych procedur, być może niezbędnych do uratowania czyjegoś życia w przyszłości.