Strony przedmiotu Przyroda

Dzień Ziemi

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr4 w Pruszczu Gdańskim odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Bliżej natury”. Poszczególne klasy przygotowały stanowiska ,na których przedstawiały naturalne środowiska życia na Ziemi (góry, łąka, Morze Bałtyckie, las, jezioro). Każda klasa stanęła na wysokości zadania i przygotowała prezentacje multimedialne, rebusy, krzyżówki i ciekawe zadania o mieszkańcach tych środowisk. Widzowie- uczniowie rozwiązując poszczególne zadania mogli zdobyć żetony, które procentowały oceną z przedmiotów przyrodniczych. Prezenterzy niektórych klas przygotowali krótkie przedstawienia, a kostiumy przedstawiające mieszkańców łąki, czy też Morza Bałtyckiego zapierały dech w piersi. Klasy gimnazjalne przygotowały eksperymenty przyrodnicze, które przybliżały zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Odbył się także konkurs na najlepszy i najbardziej ciekawy plakat  o środowiskach naturalnych. Brały w nim udział wszystkie klasy Szkoły Podstawowej i gimnazjum.

Nauczyciele przyrody, geografii i biologii