Wydarzenia maj 2018r. Wydarzenia czerwiec 2018r. sierpień 2018

Oddziały przedszkolne

Wydarzenia maj 2018r.

Zapraszamy do udziału w konkursie !

Wiosenny spacer.

 Pod koniec kwietnia wychowawczynie z grup "Misie"- pani Beata i "Motylki"-pani Iwona  postanowiły zabrać dzieci na spacer po okolicy przedszkola.Największą  niespodzianką była zabawa na pobliskim placu zabaw. Słonko i dobry humor dopisały dzieciom.

Międzyprzedszkolne zawody taneczne.

   Nasze Oddziały Przedszkolne miały przyjemność gościć "Przedszkole na rzeczką" i  Przedszkole nr 3 im. "Kubusia Puchatka" na konkursie tanecznym. Dzieci we wspaniałych strojach wykonały układy taneczne, które oceniało profesjonalne jury. Po części konkursowej grupy taneczne wykonały pokaz dla naszych przedszkolaków. Atrakcją dla dzieci była wizyta gości z Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim. Goście wręczyli tancerzom dyplomy, nagrody, drobne upominki. Pierwsze miejsce zajęła grupa taneczna z Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka.Brawom nie było końca. dziekujemy i liczymy na więcej takich atrakcji !!!

 

Słoneczne nuty na pięciolinii.

   Kolejny raz w naszym przedszkolu zagościł teatr muzyczny "Bajnutek". Przedstawienie tym razem nosiło tytuł "Słoneczne nuty na pięciolinii". Artyści wykonywali piosenki z róznych stron świata, zapoznawali dzieci z ciekawymi instrumentami, a wszystko obserwował główny bohater- miś Bajnutek. Piosenki śpiewał muzyk jazzowy Siergiej Kriuczkow. Zaczarował dzieci piosenką What the Wonderful World Louisa Armstronga. Dziękujemy!!!

 

"Co piszczy w trawie?". Teatr Narwal z Białegostoku.

   11 maja 2018r. zagościł u nas teatr Narwal z Białegostoku. Przedstawienie nosiło tytuł "Co piszczy w trawie?". Dzieci dowiedziały sie o zwyczajach owadów żyjących na łące, o tym, że motylka nie można chodować w słoiku, a także, że pajęczyna to jest czyjś dom. Było ciekawie i wesoło.Dzieci podziękowały artystkom gromkimi brawami. 

UWAGA! UWAGA! JEDZIEMY NA WYCIECZKI!!!

 

W dniach: 16, 17,18 maja 2018 dzieci z naszych Oddzialów Przedszkolnych jadą na wycieczki autokarowe do Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim.

16 MAJA jadą grupy: PAJACYKI I JEŻE,

17 MAJA - MOTYLKI I KRASNALE,

 18 MAJA - MISIE I BIEDRONKI.

Dzieci podczas wyjazdu zapoznaja się z historią i legendami Żuław, będą miały okazję wziąć udział w warsztatach lalkarskich, garncarskich, będą mogły same stworzyć kolorowanki. Program jest indywidualnie dopasowany do grup wiekowych.

Proszę zapoznać się z poszczególnymi harmonogramami wyjazdów zamieszczonymi na tablicach grupowych, poniewaz w te dni rozkład dnia się zmienia i śniadania są już około godziny 8.15.

Prosimy o odpowiedni, swobodny strój dla dzieci na te dni.

 

 

Dzień "Niezapominajki"Dzień "Niezapominajki"

Mama, tata- najdroższe słowa na świecie...

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych na ul. Kochanowskiego 8 w Pruszczu Gdańskim mają zaszczyt zaprosić swoich Rodziców na uroczystości związane z ich Świętem. Uroczystości odbędą sie według harmonogramu:

22.05.2018r. (wtorek) - godzina 15.30 - grupa "Misie", godzina 16.00 - grupa "Motylki";

23.05.2018r. (środa) - godzina 15.30 - grupa "Biedronki", godzina 16.00 - grupa "Krasnale";

24.05.2018r. (czwartek) - godzina 15.30 - grupa "Pajacyki". godzina 16.00 - grupa "Jeżyki".

 

Rozwiązanie konkursu "Geometryczne cudaki".

  W dniu 14 maja 2018r. nastapiło rozwiązanie konkursu: "Geometryczne cudaki". Był to konkurs rodzinny koordynowany przez panie: Agnieszkę Antkiewicz i Beatę Kisiel. Dzieci oraz ich Rodzice włożyli wiele pracy i pomysłu w wykonanie swoich eksponatów. Pierwsze miejsce zdobył Filip K. z grupy "Krasnale", drugie miejsce Emilka K.również z grupy "Krasnale", a trzecie miejsce Szymon N. z grupy "Jeżyki". Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a pozastałe dzieci, które wzięły udział w konkursie także otrzymały dyplomy, słodycze i drobne upominki. Wszystkim tym dzieciom bardzo dziękujemy i GRATULUJEMY !!!

"Dzień Niezapominajki"

  W środę 16 maja dzieci w naszym przedszkolu miały wielka niespodziankę. Z okazji "Dnia niezapominajki" panie przygotowały dla nich zabawy, zagadki, dzieci wykonały różne prace plastyczne, a na koniec obejrzały prezentacje multimedialną i bajkę o  "Fifi Niezapominajce". Cały czas "królował" kolor niebieski. Na pewno był to "niezapomniany" dzień.

 

Wycieczka do Nowego Dworu Gdańskiego.

  W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola były na wycieczkach autokarowych w Nowym Dworze Gdańskim. Panie z Żuławskiego Parku Historycznego przygotowały dla nich wiele atrakcji: Opowiadały legendy o Żuławach, pomagały wykonać rzeźby z gliny na warsztatach ceramicznych, zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy i kolorowały obrazki związane z legendami. Aura na szczęście nam dopisała i wyjazdy bardzo sie udały!!!

KOMUNIKAT - TERMOMODERNIZACJA OP ul. Kochanowskiego 8

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 22 maja 2018 r. w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Kochanowskiego 8 rozpoczęła się długo wyczekiwana termomodernizacja budynku.

 

W związku z powyższym zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany w organizacji poruszania się na terenie placówki, o których powiadomimy odpowiednimi komunikatami.

 

W najbliższym czasie główne wejście zostanie zamknięte a odpowiednią symboliką pokierujemy wszystkich do drzwi znajdujących się od strony kuchni.

 

Wszystkie zmiany obowiązują do odwołania i podyktowane są zachowaniem bezpieczeństwa wszystkich użytkowników budynku.

 

Z wyrazami szacunku

Paweł Biesiekierski

 

 

 

"Finansowy elementarz".

                   W poniedziałek 21 maja dzieci ze starszych grup (4 i 5-cio latki) miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach

edukacyjnych  " Finansowy elementarz". Projekt zorganizowano na wniosek Ministerstwa Edukacji Narodowej przy współpracy min.:

 Banku Millenium, Fundacji Verba pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Organizatorzy w przystepny i zabawny sposób zapoznali dzieci z wyglądem i wartościa pieniędzy, o możliwościach zarabiania pieniędzy,

o pracy banków, a także zachęcali je do oszczedzania. Kolorowe pomoce na pewno pomogły w nauce i zabawie.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy i materiały do zgłębienia tematu w domu. Dziękujemy!!!

           

Hop, Hop na dmuchanym zamku.

      

       W środę 23 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały wielką radość bawić się na dmuchanym zamku.

             Piskom, śmiechom nie było końca, a wychowawczynie przekonały się o niespożytej energii maluchów.

Święto Mamy i Taty.

 

                                       

 

               Do naszego przedszkola przez trzy majowe dni przybywali na zaproszenie najmłodszych ich najwspanialsi goście- Mamusie i Tatusiowie. Wychowawczynie przygotowały dla nich wraz z dziećmi programy artystyczne - wiersze i piosenki dla Rodziców. Było wiele braw, a przede wszystkim wzruszeń i łez radości. Jeszcze raz - Wszystkiego najlepszego !!!

(grupa "Biedronki" oczekuje na występ )

                    

Dzień Dziecka.

       Drodzy Rodzice !

 

Ze względu na to, że 1 czerwca w naszym przedszkolu pracujemy w trybie dyżurowym, na

zabawy z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci w dniu 4 czerwca (poniedziałek).

W programie dnia:

- konkursy i zabawy,

- konkurencje sportowe,

- malowanie twarzy,

- zabawa z klownem,

- tańce i różne inne atrakcje.

Prosimy dzieci o zabranie dobrego humoru i przybycie w ten dzień, aby wspólnie cieszyć się ich świętem !!!

Wojsko, nasze wojsko...

  Dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność gościć z wizytami w 49 Bazie Śmigłowców Bojowych w Pruszczu Gdańskim. Kadra oprowadzała małych gości, żołnierze opowiadali im historię bazy. Dzieci mogły wejść do śmigłowców w hangarze, odwiedzić Izbę Pamięci, a najwiekszą frajdę sprawił im pokaz straży pożarnej. Dziękujemy !!!

        

 

   

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4
    ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański
  • 58 682-20-24
    58 682-10-48

Galeria