• Aktualności

                                        • Święto Niepodległości w klasach I-III

                                         11 listopada dzień , w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości już w najbliższy piątek. Najmłodsi uczniowie również pamiętają o tym ważnym w naszej historii dniu i zawsze przygotowują z tej okazji apel. W tym roku zaszczyt ten przypadł klasie 3C, która wraz ze swoją Panią Jolantą Czyżewską przygotowała uroczyste przedstawienie. Piękne zaśpiewane patriotyczne pieśni wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój świętowania Święta Niepodległości. Apel zakończył się radosnym akcentem, dzieci zatańczyły układ taneczny. Dziękujemy klasie 3C za tak wspaniały występ i gratulujemy talentu muzyczno- tanecznego.

                                        • Akcja Nie jest kolorowo

                                         Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce "Nie jest kolorowo" organizowanej przez Stowarzyszenie Traugutt.org mającej na celu pomoc uczniom polskich szkół na Wschodzie.
                                         Akcja Nie jest kolorowo - Obrazek 1
                                        • Szkoła Promująca Zdrowie

                                         Jednym z najważniejszych sposobów uregulowania poziomu cukru we krwi jest aktywność fizyczna. Gdy ćwiczymy cukier jest wykorzystywany przez pracujące mięśnie, co prowadzi do obniżenia jego stężenia we krwi. Zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dwudniowy Festiwal Gier i Zabaw Ruchowych, w którym najlepsi mogli zdobyć Puchar Dyrektora SP nr 4, uruchomił do pracy mięśnie ponad 330 uczniów z klas IV-VIII . Dostarczył dzieciom okazji do zdrowej rywalizacji, aktywnej zabawy i mnóstwa niezapomnianych przeżyć.

                                        • Konkurs "Trzy minuty z deszczem"

                                         Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VIII uczestniczących w programie Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie

                                         Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu 3 minutowego filmu lub fotoreportażu pokazującego sposoby zagospodarowania wody deszczowej w domu, ogrodzie lub przestrzeni publicznej. Pokażcie proste sposoby na gromadzenie wody w okolicy. Jak można zatrzymać deszcz lub spowolnić spływ wód, dbając o rozwój środowiska naturalnego?

                                        • Konkurs Memory Master

                                         Konkurs MEMORY MASTER odbędzie się 17 listopada o godzinie 13.45 w stołówce szkolnej. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa o przybycie 10 minut wcześniej. Powodzenia!

                                        • Szkolna Wymiana Kwiatów

                                         SZKOLNA WYMIANA ROŚLIN okazała się fantastycznym przedsięwzięciem. Na stołach pojawiło się wiele pięknych roślin. Uczniowie klasy 5a z dużym zaangażowaniem pomagali w wymianie kwiatów, doradzali w wyborze przekazując informacje o potrzebach, charakterystyce danej rośliny. Już myślimy o kolejnej edycji tej akcji :)

                                        • Pumpkin Day

                                         PUMPKIN DAY Z 6D- Przeżyjmy to jeszcze raz

                                         „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” –Albert Schweitzer

                                         To dopiero była uczta dla ciała i ducha! W miniony czwartek zimny hol tętnił życiem za sprawą klasy 6D i jej pomarańczowej inicjatywy–DNIA DYNI. Wszystko zostało dopracowane–balony, przyozdobione stoliki, stanowiska ze słodyczami i konkursami, punkty malowania, nie zabrakło też muzyki i przebrań. Było wesoło, edukacyjnie, a przede wszystkim integracyjnie, ponieważ do zabawy zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Warto dodać, że tylu babeczek, ciastek, ciasteczek, żelków i cukierków w historii szkoły nie ROZDAŁ jeszcze nikt! Sami zobaczcie!

                                        • II miejsce naszej drużyny szachowej w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

                                         Ogromny sukces naszej drużyny szachowej- II miejsce w wojewódzkich

                                         Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

                                         20 października o świcie nasza niesamowita drużyna szachowa w składzie: Jan Migacz, Marcel Wysiecki, Adam Nagórny, Beata Pniewska i Oliwier Wyrzykowski wyruszyła do Prabut, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami województwa pomorskiego. Tym razem rywalizowaliśmy z: SP nr 3 w Ustce, SP nr 48 w Gdańsku, SP nr 2 w Prabutach, SP nr 2 w Kartuzach i SASP w Sopocie. Po niemal trzech godzinach zaciętych zmagań przy szachownicach zajęliśmy II miejsce. Do tej pory nasz team rozegrał w sumie dwanaście partii, z czego dziewięć wygrał, dwie zremisował i tylko jedną przegrał. Teraz z niecierpliwością czekamy na decyzję dotyczącą finałów krajowych.

                                        • Policzmy się z cukrem

                                         Jak wskazują badania, Polacy spożywają coraz więcej cukru, co prowadzi do znacznego wzrostu ryzyka otyłości, chorób serca, chorób jamy ustnej czy cukrzycy.

                                         Już w najbliższy wtorek i środę nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w festiwalu gier i zabaw ruchowych . Będzie to okazja do świetnej zabawy, podjęcia aktywności fizycznej, spalenia kalorii dla poprawy samopoczucia oraz kondycji.

                                        • Jesienna, szkolna integracja!

                                         W dniach 20 i 21 października 2022 r. uczniowie klas integracyjnych: 5b, 6a, 6b, 7b wraz z wychowawcami Panią; Nadią Dombrowską, Beatą Kwaśniewską, Mirosławą Wójtowicz i Joanną Piotrowicz-Borucką uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Załakowie w ośrodku wypoczynkowym "Na Gwizdówce". Był czas na naukę i zabawę. Uczniowie brali udział w warsztatach poświęconych topografii, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, grach terenowych itp. Na zakończenie aktywnego dnia odbyła się szalona, dyskoteka. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych, jesiennych wrażeń.

                                      • Ministerstwo Edukacji Narodowej
                                      • Kuratorium Oświaty w Gdańsku
                                      • Ministerstwo Sportu
                                      • Polski Związek Koszykówki
                                     • Biuletyn informacji publicznej
                                     • Godziny dzwonków

                                      Wtorek 07.02.2023
                                     • Urząd Miasta  Pruszcz Gdański

                                     • Nasze media 

                                     •     Termomodernizacja              elewacji i dachu

                                     • liczba odwiedzin: 9080685
                                     •  Kontakt

                                      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
                                      • Szkoła Podstawowa nr 4
                                      • sekretariat@sp4gda.pl
                                      • 58 682-20-24 58 682-10-48
                                      • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
                                      • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
                                    • Metamorfozy szkoły

                                      brak danych