• Spływ kajakowy 5c

• W piątek 14 czerwca, klasa 5C miała niesamowitą przygodę na spływie kajakowym po Wiśle! Na trasie mieliśmy okazję zobaczyć urokliwe zakątki rzeki i zbliżyć się do natury. Wszyscy uczniowie dzielnie wiosłowali, ciesząc się piękną pogodą . Były też chwile na relaks i zabawę, które dodatkowo zintegrowały naszą klasę. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i niezapomniane wspomnienia!

• Gala Wielki Maraton Czytelniczy

• We wtorek 11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się gala wręczenia nagród laureatom i finalistom Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Wielkie brawa dla Przemka, Wojtka i Nikodema!

• Święto Muzyki

• Wszystkim znane jest stwierdzenie, że muzyka wyzwala emocje, wyraża uczucia, łączy ludzi. O słuszności tego powiedzenia przekonywała klasa 4 a, przygotowując swój występ z okazji Święta Muzyki. Uczniów wsparły wokalistki z klasy 5 a  i 7a. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali nauczyciele: Izabella Kordek, Michał Dziedzic, Karina Hennig i Barbara Priebe.Święto Muzyki uzmysławia,  jakie dobro kryją w sobie dźwięki oraz słowa, z których utkane są teksty piosenek.

#LABORATORIAPRZYSZLOSCI

• Głosowanie na plakat wakacyjny

• Nadchodzą wakacje, nastrójmy się na nie wspólnie!

Klikając kciuk w górę lub serduszko, wybierzcie plakat, który podoba Wam się najbardziej!

Praca z największym pozytywnym odzewem otrzyma nagrodę specjalną. Każda z nich  została już uhonorowana oceną celującą.

Dziękuję!

• II Wieczór Muzyki Morskiej w SP nr 4

• II Wieczór Muzyki Morskiej za nami. Podczas koncertu wysłuchaliśmy 15 utworów sięgających do korzeni muzyki morskiej i szantowej. Młodzi artyści zaprezentowali nam nie tylko swoje muzyczne talenty ale pokazali także niesamowite układy taneczne. Muzyczny wieczór dał nam możliwość poznania historii utworów oraz ich autorów.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy zapewnili nam niesamowity morski klimat. Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu: Agacie Marosce, Anecie Młodochowskiej, Helenie Janikowskiej, Katarzynie Sawickiej, Magdalenie Jakiel, Michałowi Dziedzicowi, Rencie Borskiej oraz Wiolettcie Marek.

• Premiera filmu szkolonego

• W środę 5 czerwca w sali kinowej o godz. 12.50 (6. lekcja) odbędzie się uroczysta premiera szkolnego krótkometrażowego filmu fabularnego pt. Czyńmy dobro. Uczniowie pracowali intensywnie nad realizacją pół roku. To pierwszy film fabularny w historii SP4. Zapraszamy uczniów i nauczycieli na seans w jakości kinowej.

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W XVII FESTIWALU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ MORE THAN WORDS

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W XVII FESTIWALU POEZJI I PIOSENKI

ANGIELSKIEJ MORE THAN WORDS

Po raz kolejny uczennice naszej szkoły odniosły sukces na XVII Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words .

Uczennica klasy 7a Lena Włodarczyk zajęła 3 miejsce w kategorii solistki, Matylda Matuśkiewicz otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii.

Dziewczyny zaprezentowały dwa wybrane  utwory w języku angielskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolne koordynatorki

Anna Tracz i Joanna Piotrowicz-Borucka

• Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji

• Słoneczna pogoda i zbliżające wakacje skłoniły Aktywnych Błękitnych z klas 2e,3a, 4c,4e,5c,5e,5f,6a do spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji panem Jakubem Radziwilskim. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o zasadach, jakie należy przestrzegać, by bezpiecznie spędzić wakacje nad akwenami wodnymi.
            Dzięki interesującemu spotkaniu uczniowie wiedzą jakie niebezpieczne sytuacje mogą ich spotkać w czasie kąpieli w morzu, rzece i jeziorze oraz w czasie uprawiania sportów wodnych. Pan policjant przekazał także podstawowe zasady, które pozwolą spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie nieprzewidywalnych sytuacji.
            Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi Radziwilskiemu za ciekawe spotkanie.

• Szkoła Promująca Zdrowie - Targi Zdrowia i Urody

• Dzięki wspólnym staraniom członków zespołu ds. promocji zdrowia, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariuszy oraz wszystkich ludzi dobrej woli udało się nam zorganizować pierwsze w historii naszej szkoły” Targi Zdrowia i Urody”. Było wesoło, kolorowo, zdrowo i aktywnie. W przygotowanych przez organizatorów strefach: zdrowia, urody i aktywności fizycznej każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największym powodzeniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością ( min. szaszłyki owocowe i warzywne,pudding chia w różnych smakach, lemoniada) i wykonanymi domowym sposobem kosmetykami ( peeling kawowy, cukrowo - kokosowy, solny, kule kąpielowe).

Można było pograć w siatkówkę, koszykówkę ( rozgrywki 3x3), wziąć udział w turnieju 6 piłkarskich, pospacerować z kijkami ( nordic walking), spalić kalorie podczas fitnessu lub zrelaksować się i wyciszyć w czasie zajęć jogi. Starsza część naszej społeczności chętnie odwiedzała  punkt pomiaru ciśnienia tętniczego i glikemii. Przedstawiciele klas wzięli udział w quizie “ Pierwsza pomoc przedmedyczna i zdrowy styl życia”,  w którym nagrody ufundowała Firma Ziaja Ldt Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

Mamy nadzieję na kontynuację Targów w kolejnych latach!

Razem możemy więcej!

im. Ignacego Jana Paderewskiego