O przedmiocie Konkursy 100 WORDS Rock Our World eTwinning Taste the Music WYDARZENIA Galeria

JĘZYK ANGIELSKI

O przedmiocie

Nie od dziś wiadomo, że znajomość angielskiego w dzisiejszym świecie jest sprawą ważną i niezwykle ułatwiającą życie.  Język angielski jest już tak wszechobecny, iż trudno oprzeć się wrażeniu, że bez niego ani rusz.  Ale gdyby mimo tego brakowało Wam motywacji do nauki, przedstawiamy tu 10 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego:

1.         Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach.

2.         Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. umożliwia naukę i studiowanie za granicą, jest niezbędny, aby dostać dobrą pracę w Polsce i w zjednoczonej Europie.

3.         Język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania. Gramatyka jest stosunkowo prosta, rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek, czasowniki są praktycznie takie same we wszystkich osobach.

4.         Znajomość języka angielskiego ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych – bez problemu odnajdziesz szukana ulicę, restaurację, lotnisko czy hotel.

5.         Znajomość angielskiego ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, będziesz mógł korespondować np. za pomocą e-maila z ludźmi z całego świata, a także poszukiwać interesujących Cię wiadomości na obcojęzycznych stronach internetowych.

6.         Zrozumiesz teksty ulubionych utworów muzycznych i dialogi w Twoich ulubionych filmach, w kinie i przed telewizorem, bez pomocy lektora czy napisów.

7.         Będziesz mógł czytać gazety, książki i inne materiały obcojęzyczne, często niedostępne w języku polskim. Dzięki temu będziesz wiedział o interesujących Cię zagadnieniach zawodowych lub prywatnych więcej niż osoba znająca tylko język polski.

8.         Znając język angielski będziesz mógł przystąpić do testów i egzaminów językowych, które umożliwią Ci pójście na lepsze studia lub znalezienie lepszej pracy.

9.         Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.

10.      Kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny – osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.

(źródło: www.academia.edu.pl)

Powodzenia!

Nauczyciele języka angielskiego

 

PZO.doc

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4
    ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański
  • 58 682-20-24
    58 682-10-48

Galeria