• I Miejski Konkurs Ekologiczny

• W dniu 8 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się I Miejski Konkurs Ekologiczny.

Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Pruszcza Gd. - p. Janusz Wróbel oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WIK Sp. z o.o. w Pruszczu Gd.. Dzięki wsparciu Patronów zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.

W konkursie rywalizowali uczniowie klas 5-8 z czterech pruszczańskich szkół podstawowych. Konkurs obejmował 3 kategorie: projekt badawczy, test wiedzy ekologicznej oraz pracę literacką.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dużą wiedzą na temat ekologii i ochrony przyrody. Podczas prezentacji projektów edukacyjnych młodzież poruszała tematykę wpływu zanieczyszczeń powietrza na kiełkowanie i rozwój roślin, bioróżnorodność organizmów wodnych i lasów, oraz określała poziom zanieczyszczeń powietrza w Pruszczu Gd. na podstawie skali porostowej.
          Powstały również prace literackie o przesłaniu ekologicznym p.t. “O czym szumi Radunia?”, a wśród młodzieży wyraźnie czuć było ekologicznego ducha.

Cieszymy się, że uczniowie tak licznie wzięli udział w konkursie. Dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników. Gratulujemy nauczycielom zdolnych wychowanków. Patronom konkursu serdecznie dziękujemy za wsparcie.

R. Freda, H. Janikowska, M. Januszewska, R. Lech