Oddziały przedszkolne 2019

Zajęcie otwarte w grupie "Motylki"- warsztaty piernikowe.

27.01.2020 22:54
      Wychowawca- Zofia Gilewska.

Wycieczka grupy "Krasnale" i "Pajacyki" do wioski Świetego Mikołaja.

28.01.2020 00:15

W magiczny czas – święta pachnące choinką i piernikiem – 3 grudnia dzieci z grupy „Krasnale”                                  i „Pajacyki” pojechały do Drzewiny. Miejsca nieprzypadkowego, gdyż zatrzymał się tam z wizytą Święty Mikołaj.

Już w drodze przekonaliśmy się, że spotkanie to będzie niezapomniane za sprawą krajobrazu obsypanego śniegiem.  W Przystanku Świętego Mikołaja przewodnikami były najprawdziwsze świąteczne Elfy. Czekały tam na nas  liczne atrakcje: warsztaty, filmy, wystawy, żywa szopka, fiński namiot Kota i oczywiście niezapomniane spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przedszkolaki miały także okazję przejść przez specjalny komin, aby przekonać się, ile wysiłku kosztuje rozdawanie prezentów oraz skosztować specjalnego napoju Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie wycieczki!!!

Warsztaty świąteczne z Rodzicami w grupie "Biedronki".

28.01.2020 09:32
      W dniu 13.12.2019r. w gr. „Biedronek” zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą rodzinnych warsztatów piernikowych, zorganizowanych przez wychowawczynię - panią Agnieszkę. Wszyscy obecni - ci młodsi i ci starsi - wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu świątecznego przysmaku.

Grupa "Krasnale" na wycieczce do Sortowni Poczty Polskiej.

28.01.2020 09:42
      W piątek 13 grudnia mieliśmy jedyną niepowtarzalną okazję przekroczyć próg sortowni pocztowej w Pruszczu Gdańskim. Pracownicy przez całą dobę segregują i sortują listy, paczki, różnego rodzaju przesyłki. Niezliczona ilość pudeł czeka na listonoszy, którzy muszą się uporać z ogromną ilością przygotowanych stosów kopert. Dzieci poznały specyfikę pracy w sortowni, potrzebne urządzenia, ale największą frajdę sprawiło im stemplowanie listów napisanych w domu wspólnie z rodzicami do Świętego Mikołaja. Wiele wrażeń wywołała wizyta w dziale kontroli celnej. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób nadana paczka jest prześwietlana dzięki specjalnemu skanerowi. Ponadto miały pokaz służb ochrony Poczty Polskiej i spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dziękujemy mamie Viktorii K. za zorganizowanie tej wycieczki i przygotowanie prezentów oraz słodkiego poczęstunku.
      Wychowawcy Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec

Dogoterapia w grupie "Motylki".

28.01.2020 21:16
      W piątek 13 grudnia w OP na ul. Kochanowskiego 8 grupa "Motylki" miała przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z pieskiem Vivi i jego Panią Kamilą. Tym razem dzieci dowiedziały się jak pieski mogą rozumieć nasza mowę- nie tylko słowa, ale i gesty.