• Easter Egg Hunt

     • W ramach Ogólnopolskiego wydarzenia kulturowego Easter Egg Hunt, klasy 4D oraz 5E miały przyjemność wziąć udział w pasjonującej zabawie. Uczniowie na podstawie wskazówek rozwiązywali zagadki, które doprowadziły do odgadnięcia zaszyfrowanego hasła. Była to nie tylko okazja do zabawy, ale również doskonała lekcja współpracy i rozwiązywania zadań. Naszą zabawę zwieńczyliśmy słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy obu klasom za udział i zaangażowanie!

     • Wielkanoc w bibliotece

     • W naszej bibliotece już czuć wielkanocny klimat.

      Na wspólnym świętowaniu dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o wielkanocy, dekorowaliśmy papierowe jajka oraz  robiliśmy zdjęcia w wielkanocnej fotobudce. Przede Wszystkim jednak dobrze się bawiliśmy

      Wszystkim i każdemu z osobna nauczyciele biblioteki składają  serdeczne życzenia radosnych świąt, miłego zająca, mokrego dyngusa a przede wszystkim spokoju oraz rodzinnej atmosfery. 

      PS. pamiętajcie że możecie wypożyczyć książkę na święta

     • Podsumowanie marca z matematyką

     • Marzec to miesiąc związany z matematyką, a my świętowaliśmy go w sposób kreatywny i edukacyjny. Organizując różnorodne wydarzenia, konkursy oraz eksperymentując z liczbą PI, uczyniliśmy ten miesiąc niezapomnianym dla klas 4 – 8.

      W ramach programu „Szkoła jest Smart” odkrywaliśmy zalety łamigłówek Smart Games, rozwijając  umiejętności logicznego myślenia.

      Nie zabrakło konkursów indywidualnych: uczestniczyliśmy w konkursie Kangur Matematyczny oraz szkolnym konkursie „Najlepszy Matematyk Szkoły”.

      Akcja klasowego konkursu „o pi-ękną niespodziankę” była prawdziwym hitem!

      Z dumą ogłaszamy, że w klasowym konkursie zwyciężyła klasa 5e. Klasa  otrzymała  Pi-ękny podarunek , który zawierał pi-nezki do przypinania dyplomów, pi- stacje dla tęgich  umysłów, pi-erniczkową przekąskę, pi- kolczyki i pi- breloki oraz pi-ękne pi- erwiosnki od https://www.facebook.com/search/top/?q=ogr%C3%B3dek%20%20u%20sylwi&locale=pl_PL

      za co serdecznie dziękujemy.

      Przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas wirtualnych Escape roomów, eksplorując tajemnice liczby pi i stawiając pomniki w Minecraft.

      Połączyliśmy matematykę z ekonomią ucząc się o funduszach inwestycyjnych i sztucznej inteligencji.

      Wiele radości i emocji przyniosła także rozpoczynająca się  Bursztynowa Liga w Rummikub.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pasję.

       

      Nauczyciele matematyki 

     • Światowy Dzień Wody

     • Dnia 22 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Wody! Przez cały poprzedni tydzień nasz zespół "Zielony" przygotowywał coś wyjątkowego - uczniowie mieli okazję zgłębiać tajniki wody, poznając fascynujące fakty i zjawiska.

      Aż wreszcie nadszedł piątek, 22 marca, dzień, w którym rozegraliśmy nasz oczekiwany quiz!  Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania dotyczące tego cennego zasobu naszej planety.

      Dzięki zaangażowaniu i entuzjazmowi uczestników, quiz okazał się prawdziwym sukcesem!  Chcemy serdecznie podziękować wszystkim za udział oraz pogratulować tym, którzy zdobyli certyfikaty i oceny celujące z geografii lub przyrody! Niezaprzeczalnie jesteście ekspertami od wody! 

      Szczególne słowa uznania kierujemy do uczniów klasy 6a (Eweliny, Oliwii, Natalii, Alicji, Leny, Izy, Tomka, Kacpra i Wojtka), których zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wydarzenia było nieocenione. Dzięki Wam Światowy Dzień Wody stał się jeszcze bardziej wyjątkowy! 

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych edukacyjnych wyzwań z naszym zespołem "Zielonym"!

       #ŚwiatowyDzieńWody #QuizOWodzie #EdukacjaEkologiczna

     • Muffin Day

     • 30 marca obchodzimy Światowy Dzień Muffina, a grupa uczniów z klasy 5C po przygotowaniach podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego jest gotowa, by uczcić go w wielkim stylu. Muffin, ten pyszny, mały wypiek, który zdobył serca Anglików i stał się dumą Ameryki, zainspirował nas do odkrywania języka angielskiego w sposób wyjątkowy. Podczas zajęć nie tylko uczymy się gramatyki i słownictwa, ale także możemy odkrywać kulturę anglojęzyczną poprzez coś, co uwielbiamy - jedzenie! Nasze przygotowania do Dnia Muffina to czas, który nas zintegrował i sprawił, że nauka stała się językowo-kulinarną przygodą. A gdy nadejdzie 30 marca, będziemy gotowi, by świętować tę wyjątkową okazję!  S.Nowak

     • II zbiórka nakrętek na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka

     • W dniach 26 i 27 marca 2024 r, Zespół Zielony wraz z wolontariuszami będzie prowadził II zbiórkę nakrętek.

      We wtorek i środę będziemy czekać na holu zimnym na przerwach o godz. 11:50 i 12:35.

      Pamiętajcie - każdy gram ma znaczenie!

      Do zobaczenia!

      Zespół Zielony.

     • Zielone Święto Pełne Wrażeń!

     • ☘️☘️Zielone Święto Pełne Wrażeń! ☘️☘️

      Zielona uczta kulturalna, czyli tegoroczne obchody Dnia Św. Patryka w naszej Szkole. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zainspirowało nas do zgłębiania tajemnic Irlandii i tradycji związanych z tym wyjątkowym dniem.

      Jednym z głównych punktów obchodów był udział w Ogólnopolskim Projekcie Kulturowym "Let's Go Green". To właśnie w ramach tego wydarzenia mogliśmy podczas lekcji otwartej lepiej poznać kulturę irlandzką oraz historię Dnia Św. Patryka. Rozszerzając swoją wiedzę, mogliśmy lepiej zrozumieć symbolikę zielonego koloru i jego znaczenie dla Irlandii. Za udział w ww. wydarzeniu zdobyliśmy dla Szkoły certyfikat. 🥳

      Dzięki wystawie ciekawostek, mieliśmy okazję zgłębić fakty dotyczące Irlandii oraz tradycji związanych ze świętem. Swoją wiedzę sprawdziliśmy rozwiązując karty zadaniowe i różne zagadki, co dodatkowo wzbogaciło nasze doświadczenie.

      Nie można było też pominąć charakterystycznego ubioru w zielonym kolorze, który dodawał naszym obchodom szczególnego uroku. Dzięki temu mogliśmy poczuć się jak prawdziwi Irlandczycy, przenosząc się w świat zielonych wzgórz i mistycznych legend. Nie zabrakło również kulinarnego aspektu, tj. degustacji serów.🧀

      Na zakończenie odbył się szkolny quiz w formie Kahoot'a, który podsumował nasze obchody i pozwolił nam jeszcze raz przypomnieć sobie zdobytą wiedzę. 

      Zielonego ducha Świętego Patryka nie da się zapomnieć - już nie możemy się doczekać, aby powitać go ponownie w przyszłym roku! 🇮🇪

      S.Nowak, M.Konieczek, J. Wszelaka-Zachłowska

     • Stół do ping-ponga naprawiony!

     • Projekt i wydruk 3d. Skaner 3d. Laboratoria Przyszłości

      Uczniowie klasy 8a podjęli wyzwanie naprawy mechanizmu do tenisa stołowego. Uszkodzona została drobna część odpowiedzialna za rozkładanie stołu.

      Na lekcjach informatyki zostały wprowadzone dwie niezależne ścieżki dorobienia zepsutej części: za pomocą projektowania elementu od podstaw i za pomocą skanera 3D. Uczniowie zwymiarowali tę część, zaprojektowali w programie Tinkercad nowy, ulepszony element i wydrukowali na drukarce 3d na specjalnie zamówionym, wytrzymałym mechanicznie materiale.

      Uszkodzony element został również zeskanowany na skanerze. Powstał trójwymiarowy model części. Jednakże metoda projektowania od podstaw w tym przypadku okazała się lepsza. Mikołaj Ożóg okazał się najskuteczniejszy i najszybszy w działaniu. 

      Jego projekt został wdrożony. Stoły do ping-ponga są obecnie w pełni sprawne.

      Zapraszamy do aktywności fizycznej!

      #laboratoriaprzyszlosci

     • Konkurs MEMORY MASTER

     • Konkurs MEMORY MASTER - sesja wiosenna odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 14.30 

      w szkolnej stołówce.  Wszystkich wcześniej zgłoszonych uczestników serdecznie zapraszamy.

     • Międzyszkolny konkurs fizyczno-chemiczny - eliminacje szkolne

     • Szkolne eliminacje do VII Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno-Fizycznego odbędą się w dniu 26.03.2024 r. o godzinie 13:45 w sali 16.

      Zapisy, do piątku, 22.03.2024 r., przyjmują nauczyciele chemii i fizyki.

      Regulamin i inne informacje: 

      https://sp4gda.edupage.org/text/?eqa=dGV4dD1zdWJqZWN0cy8tNDEmc3VicGFnZT0w

      Zapraszamy!

     • Bursztynowa Liga Rummikub


     • Już 22 marca  zapraszamy sympatyków gry Rummikub  na inaugurację Bursztynowej Ligi Rummikub, która odbędzie się w Naszej  Szkole Podstawowej Nr 4.

      Za organizację tego emocjonującego wydarzenia odpowiada Trenerka Rummikub - Dorota Orłowska

       TERMINY:

      1. I kolejka 22 marca - piątek - 16:30-18:30

      2. II kolejka 5 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

      3. III kolejka 19 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

      4. IV kolejka 26 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

      5. V kolejka 17 maja - piątek - 16:30-18:30

      6. VI kolejka 7 czerwca - piątek - 16:30-18:30

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych