• Zajęcia warsztatowe „Kalkulator BMI”

• 08.02.2019 13:12
            • Zajęcia warsztatowe „Kalkulator BMI”
              W dniu 15 czerwca 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe pod hasłem „Kalkulator BMI”, podczas których uczniowie mogli poprzez obliczenie wskaźnika BMI ocenić prawidłowość swojej masy ciała.
            • Konferencja pt. „Skutki braku aktywności fizycznej w życiu młodego człowieka”

• 15.06.2018 11:28
            • W związku z realizacją w naszej placówce programu Szkoła Promująca Zdrowie, w dniu 11 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie edukacyjne z prodziekanem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku prof. nadzw. dr hab. Ewą Ziemann, która poprowadziła dla całej społeczności szkolnej wykład na temat „Skutki braku aktywności fizycznej w życiu młodego człowieka”. Dyrektor szkoły pan Paweł Biesiekierski otwierając konferencję gorąco powitał przybyłych gości – panią profesor oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański pana Piotra Kalińskiego, a także wszystkich uczestników spotkania. Pani profesor podniosła w swoim wystąpieniu kluczową rolę inwestycji we własne zdrowie w codziennym życiu każdego, w szczególności jednak – młodego człowieka. Wykład połączony był z warsztatami aktywności ruchowej i zdrowym poczęstunkiem.

• Konferencja naukowa „Wiem co jem...”

• 22.06.2018 08:49
            • W dniu 24 maja 2018 r. w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie odbyła się w naszej placówce konferencja naukowa pod hasłem „Wiem co jem…” zorganizowana dla całej społeczności szkolnej przez dyrektora szkoły pana Pawła Biesiekierskiego oraz szkolnego koordynatora Szkoły Promującej Zdrowie panią Edytę Kodym – Lewandowską. Na uczestników konferencji, którą poprowadziła pani Agnieszka Chylińska – dietetyk z Instytutu Żywienia i Rozwoju „Eligo”, czekał niezwykle ciekawy, pełen zaskakujących informacji wykład o racjonalnym odżywianiu, jak również degustacja zdrowych, zielonych warzyw, świeżo wyciskanych soków owocowych oraz wody z dodatkiem prozdrowotnych ziół i kwiatów polnych.

• Spotkanie z dietetykiem Instytutu Żywienia i Rozwoju

• 25.05.2018 13:22
            • W  dniu 24 maja 2018 r. odbyło się w świetlicy szkolnej w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie spotkanie z dietetykiem panią Agnieszką Chylińską. Wychowankowie świetlicy otrzymali od pani dietetyk wiele cennych wskazówek jak żyć zdrowo i sportowo zgodnie z piramidą zdrowego wyboru.

• Sala