• Konferencja Samorządów Uczniowskich.

• Dzisiaj Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem oraz wicedyrektorem Szkoły uczestniczył w III Konferencji SU "Nasze sprawy: Odpowiedzialność", która odbyła się w ECS w Gdańsku. Poznaliśmy wielu pasjonatów oraz kolegów i koleżanki z Samorządów Uczniowskich Trójmiejskich szkół.

• Zwycięstwo OP na ul. Kochanowskiego 8 w konkursie Dziennika Bałtyckiego na szczeblu powiatowym !

• 13 min

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!!!
            Niezmiernie miło jest nam Państwo poinformować, że Oddziały Przedszkolne przy ul. Kochanowskiego 8 zdobyły 1 miejsce w etapie powiatowym na "Przedszkole na medal 2019" w rankingu Dziennika Bałtyckiego. Stało się to przede wszystkim dzięki Państwa zaangażowaniu i oddanym głosom, przesyłanym na naszą placówkę- serdecznie wszystkim dziękujemy i prosimy o dalsze wspieranie nas tym razem na etapie wojewódzkim, w którym obecnie jesteśmy na miejscu 5. DZIĘKUJEMY !!!

• Jesienny Wieczór Gier Planszowych

• Co robić w jesienny wieczór? Odpowiedz jest prosta - zagrać w planszówki!

W piątek uczniowie spotkali się na Wieczorze Gier Planszowych - jak zawsze było bardzo emocjonująco. Graliśmy w Splendor, Blokus, Rummikub, Catan, Carcasonne, Las Vegas, Doble, Superfarmera, Wsiąść do Pociągu, 6!bierze i jeszcze kilka gier.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejny Wieczór Gier! D.Orłowska, M.Jakiel, R.Freda, R.Lech

• 13 min

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!!!

• Szkolne obchody dnia kropli wody.

• W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim przystąpiła do programu
            „ Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Głównym zadaniem Programu jest upowszechnienie
            i usystematyzowanie wiedzy oraz wyrobienie poprawnych nawyków i postaw dotyczących wody i
            szeroko rozumianej gospodarki wodnej.

• CIEKAWA PRZERWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 20 listopada w bibliotece odbyła się akcja pt: „CIEKAWA PRZERWA” . Uczennice z klasy 5H Magdalena Kopernik i Hanna Kropidłowska zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom ulubioną książkę. Po krótkim przedstawieniu fabuły, uczennice odczytały swój najciekawszy fragment książki Brandona Mulla Baśniobór.

• RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM W OP NA UL. KOCHANOWSKIEGO.

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM W PRZEDSZKOLU

Jak ważne jest czytanie wie każdy przedszkolak. Głośne czytanie dziecku juz od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytaniez dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dzieckiem  i dorosłym. Dzieci z gr. „Biedronki” uwielbiają słuchać bajek, zwłaszcza czytanych przez ich rodziców. W dniu 07.11.2019r. mama Hani - Pani Asia - przeczytała dzieciom „Opowiastki dla małych uszu” J. Wachowiak. Wszystkie opowiadania przedstawiały nie tylko interesujące historyjki, ale dodatkowo uświadamiały dzieciom, że marzeniom należy nieco pomóc, a bez wysiłku nie da się niczego osiągnąć. Zaś w dniu 15.11.2019r. odwiedziła nas mama Igi - Pani Milena, by przeczytać znanego „Czerwonego Kapturka” oraz „Złotowłosą i trzy misie”. Dzieciz uwagą słuchały i chętnie wypowiadały się na temat treści.  Serdecznie dziękujemy Pani Asi i Milenie za mile spędzony czasi czekamy na kolejnych rodziców!

wychowawca gr. „Biedronki”: Agnieszka Antkiewicz

• Depresja nastolatków - porady psychologa

• Depresja zajmuje obecnie wysokie miejsce wśród problemów zdrowotnych ludzkości. Zaburzenia depresyjne mogą pojawić się u 10 – 15% ludzi. Ryzyko zachorowania występuje przez całe życie, niezależnie od wieku. Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku ta choroba, uwzględniając globalne obciążenie chorobami niezakaźnymi, wyprzedzi schorzenia sercowo-naczyniowe.