• Ми з Вами!
     • Ми з Вами!

     • Дорогі учні, батьки – громадяни України!

      В цей не легкий час, коли ви всі хвилюєтесь та переживаєте за своїх близьких, а ваші співвітчизники повинні боротися за найвищу цінність – вільну Батьківщину, ми хочемо висловити вам нашу солідарність. Ми з вами всім серцем, готові підтримати вас! 

      Вся Cпільнота Початкової Школи № 4 у Прущі-Гданському.

       

      Wszyscy jesteśmy z Wami

      Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice -  obywatele Ukrainy! 

      W tym trudnym dla Was czasie, gdy martwicie się o swoich bliskich, a Wasi Rodacy muszą walczyć o najwyższą wartość, jaką jest wolna ojczyzna, chcemy przekazać Wam wyrazy naszej solidarności. Jesteśmy z Wami całym sercem, gotowi do udzielenia wsparcia.

      Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

    • Kryta pływalnia miejska przy Szkole Podstawowej nr 4
     • Kryta pływalnia miejska przy Szkole Podstawowej nr 4

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

      serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ( uczniów lub mieszkańców Pruszcza Gdańskiego) na pływalnię w czasie ferii w godzinach 10.00- 16.00 od poniedziałku do piątku ( bezpłatny wstęp za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej).

      Uwaga: obowiązują aktualne wytyczne GIS i MZ w sprawie przeciwdziałania wirusowi SARS-Cov-2. Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie 58-355-50-45.

      Pozdrawiamy życząc udanych i bezpiecznych ferii

      Dyrekcja Szkoły

    • Spotkanie autorskie z pisarzem WALDEMAREM CICHONIEM autorem książek z serii „Cukierku Ty Łobuzie”
     • Spotkanie autorskie z pisarzem WALDEMAREM CICHONIEM autorem książek z serii „Cukierku Ty Łobuzie”

     • Dnia 9 lutego w naszej szkole uczniowie klas I – III mieli okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem pisarzem WALDEMAREM CICHONIEM autorem książek z serii        

        „Cukierku Ty Łobuzie”.

      Waldemar Cichoń jest autorem serii cenionych i lubianych książek dla dzieci (m. in. serii o niesfornym kocie Cukierku). W trakcie spotkania  online autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni. Następnie  głośno czytał fragmenty swojej twórczości. Nie zabrakło również pytań do autora na temat jego książek. Było to działanie podjęte w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i wprowadziło dzieci w świat literatury, zachęciło je do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wydarzenie to wzbudziło u uczniów wiele pozytywnych emocji.

     • Międzyszkolny Konkurs

     • Wybierz się w podróż w głąb Ziemi i znajdź niewidzialny skarb jakim są wody podziemne. Stwórz film, fotoreportaż lub  klip. 

                                    

     • Uwaga, konkurs!

     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XV EDYCJI

      Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words!!!

       

       

      Od czternastu lat organizowany przez II Społeczną Szkołę Podstawową Festiwal More Than Words zaprasza do udziału młodzież z klas 4 - 8, z terenu Trójmiasta i województwa pomorskiego. Uczestnicy Festiwalu nie tylko odtwarzają utwory znane z mediów. Niektórzy z nich piszą własne wiersze, komponują piosenki i śpiewają przy własnym akompaniamencie gitary, fortepianu lub ukulele. Inni wystąpią ze swoim zespołem.

       

      Festiwal znajduje się w kalendarzu imprez Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz na kuratoryjnej liście zawodów wiedzy i konkursów artystycznych, których laury uprawniają do dodatkowych punktów na świadectwie ósmoklasisty.

       

      Zgłoszenia swojej kandydatury do konkursu prosimy  przesłać do 27.02.22 r. na adres mailowy:anna.tracz@sp4gda.pl.

       

      Szczegółowy regulamin konkursu http://sto2.com.pl/ 

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Organizatorki

      Joanna Piotrowicz

      Anna Tracz

    • Podsumowanie akcji "Dobrze być razem w realu"
     • Podsumowanie akcji "Dobrze być razem w realu"

     • Szkoła Promująca Zdrowie 

      "Dobrze być razem w realu”- podsumowanie akcji.  

      Dziękujemy za Wasz udział w akcji ( Oliwce, Jasiowi, Zosi, Majce, klasie III d, IV e,VI a, VII b. VIII f).

      Dzięki Wam dowiedzieliśmy się jak ważny jest drugi człowiek…i dla tych najmłodszych i dla tych trochę starszych.

      Bez przyjaciół nie ma szans na udane przyjęcie urodzinowe. Najlepszym prezentem na Dzień Chłopaka  jest uśmiech ulubionej koleżanki.Przejażdżka rowerowa, wycieczka klasowa nie ma sensu bez grupy współtowarzyszy. Nawet granie w szachy z komputerem nie jest tak ciekawe jak z przeciwnikiem twarzą w twarz.

      Pielęgnujcie swoje przyjaźnie, bądźcie dla siebie życzliwi i nie zapominajcie o uśmiechu.

      “Jeśli zobaczysz kogoś bez uśmiechu podaruj mu jeden ze swoich”.

      Szkolny koordynator akcji Justyna Nowak-Kalińska

     • UROCZYSTOŚĆ PSOWANIA NA CZYTELNIKA KLAS 1A, 1B, 1C, 1D, 1E

     • Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

      Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas 1A, 1B, 1C, 1D i 1E  które odbyło się 31 stycznia i 1 lutego 2022 r. w naszej bibliotece  było dla uczniów ogromnym przeżyciem. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania  z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

     • Dajemy książkom drugie życie

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce książek na cele ekologiczne i społeczne "Dajemy książkom drugie życie".
      Zebrane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim w dniach 7 -11 lutego 2022 r. egzemplarze zostaną wykorzystane przez Fundację Ekologiczną “Arka” w dwóch akcjach: ”Książka za drzewo”,której uczestnicy za posadzone drzewa otrzymają zebrane przez nas książki” oraz w przedsięwzięciu “Książka wspiera bohatera”.
      Z zebranych funduszy za książki na kiermaszu charytatywnym Fundacja ”Arka” pomaga również dzieciom z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych.
      Oddając przeczytane, niepotrzebne nam książki wspieramy działania ekologicznie. Dajemy im drugie życie. Ratujemy drzewa i ograniczamy emisję CO 2 oraz oszczędzamy wodę.


      Szkolne koordynatorki akcji
      Renata Freda i Helena Janikowska

   •  Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
    • Szkoła Podstawowa nr 4
    • 58 682-20-24 58 682-10-48
    • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
    • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
  • Metamorfozy szkoły

    brak danych