• Święto Niepodległości

• Z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI wysłaliśmy naszym partnerom z Włoch tłumaczenie naszego narodowego HYMNU. Tym bardziej, że "ziemia włoska" pojawia się w jego refrenie.

• Konkurs Kuratoryjny z Matematyki

• Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym etapie

Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.

Etap szkolny odbędzie się 14 listopada 2018r.
            Zapisy i szczegóły u nauczycieli matematyki.
            Karta zgłoszenia i regulamin można znaleźć tutaj
          • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI.

Już 08 listopada rusza nasz radosny , biało - czerwony Bieg Niepodległości...
            Serdecznie zapraszamy uczestników w dobrych humorach i strojach sportowych
            z elementami w barwach narodowych( biało-czerwone koszulki, czapeczki, szaliki).
            9:00 startują klasy VII,VIII, III gimnazjum
            10:00           klasy IV, V, VI
            11:00           klasy I,II,III.
            Zbiórka uczestników na 10 minut przed każdym startem na boisku tartanowym,

• Relacja z Halloweenowego Kiermaszu Ciast

Dnia 31 października 2018 roku w naszej szkole odbył się  wyczekiwany Halloweenowy Kiermasz Ciast.  Organizatorami akcji była klasa 7C pod opieką wychowawcy Darii Łożyńskiej i nadzorem Samorządu Uczniowskiego.

• Spektakl "Dziady" w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku

• 25 października gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia ze spektaklem "Dziady". Na widowni zasiedli uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjum. Poza dawką wrażeń artystycznych nasi uczniowie mieli okazję do przedegzaminacyjnej powtórki. "Dziady" są wszak lekturą obowiązkową zarówno na egzaminie ósmoklasisty, jak i na gimnazjalnym.

• Wspólne zdjęcie Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które zostanie wykonane podczas uroczystości związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu 11 listopada 2018 r. ok. godz. 11.00 na Placu Jana Pawła II przy Starostwie Powiatowym. Serdecznie zapraszamy!

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

• Już wkrótce .... Międzyszkolny konkurs historyczny - część realizacji projektu: „Rok Tożsamości Pruszcza Gdańskiego”,  objętego honorowym patronatem Burmistrza Miasta Janusza Wróbla.

• UCZCIJ WYJATKOWĄ ROCZNICĘ...MEN OGŁASZA KONKURS- ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ

• Pasjonuje Cię zawiła historia naszego kraju? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Weź udział w drużynowym quizie historycznym „Ojczyzna nasza” albo

Kochasz swój kraj? Szanujesz jego historię? Wykorzystaj piękno i bogactwo języka polskiego. Podziel się z nami swoim talentem poetyckim.

Weź udział w indywidualnym konkursie poetyckim  „Myśmy wciąż do Niepodległej szli …"

• Bicie rekordu Polski na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości

• W piątek, 26 października 2018 roku, dzieci z pruszczańskich szkół wzięły udział w biciu rekordu Polski w kategorii „Najwięcej autorów jednego obrazu”, malując białego Orła na płótnie o wymiarach 4 m x 6 m.

W sumie orła malowało 929 osób, z czego poniad 200 z naszej szkoły.

(fot. A. Dąbrowska)

• Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki

• Miło nam poinformować, że Program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki, popularnie zwany SMOK wznowił swoją działalność po wakacjach 03 września 2018 roku. SMOK w Pruszczu Gdańskim działa od września 2016 roku w ramach umowy pomiędzy Miastem Pruszcz Gdański a Polskim Związkiem Koszykówki, który dofinansowuje realizację tego projektu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim, która uczestniczy w programie, prowadzone są zajęcia koszykarskie dla trzech grup chłopców: z klas IV, V i VI. W tym roku szkolnym w SMOK-u bierze udział 39 młodych koszykarzy. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki o 17.00, środy o 18.30, w czwartki o 17.00 i piątki o 17.00 na salach gimnastycznych przy Szkole Podstawowej nr 4  w Pruszczu Gdańskim. Koordynatorem SMOK-a w Pruszczu Gdańskim jest pani Magdalena Szymkiewicz, a zajęcia prowadzą trenerzy Krystian Mucha i  Szymon Czaja.

• Halloweenowy Kiermasz Ciast!!!

• UWAGA! UWAGA!

31 października (środa) odbędzie się Halloweenowy Kiermasz Ciast !!!! Organizatorami tej przepysznej akcji jest klasa 7C, pod opieką wychowawcy .