• II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

• Zapraszamy uczniów klas 7 - 8 zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej - konkursu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Konkurs organizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Odbywa się on  online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl . Uczniowie  wezmą udział w 3 etapach zmagań, w każdym odpowiedzą na 40 pytań w maksymalnym czasie 40 minut. Rywalizacja w pierwszym etapie  rozpoczyna się 30 marca o godzinie 10.00. Do kolejnego etapu przejdą uczniowie, którzy zdobędą 80 % poprawnych odpowiedzi. Szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wyniki poszczególnych etapów publikowane będą na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl a wielki finał odbędzie się 27 kwietnia 2023 r.

Rejestracji uczniów dokonuje nauczyciel do 06 marca 2023r.  po wcześniejszym zgłoszeniu się uczniów  i oddaniu podpisanego przez rodziców załącznika nr.1. Materiały edukacyjne wymagane w bibliografii dostępne będą na platformie po zalogowaniu ucznia przez nauczyciela. Każdy będzie mógł przećwiczyć formę konkursu w przygotowanym  do tego przykładowym arkuszu.

Szkolni koordynatorzy

Helena Janikowska i Michał Lisowski

• Dzień Przytulania

• We wtorek, dnia 31 stycznia, był wyprawiany w naszej szkole Dzień Przytulania.

W tym dniu mogliśmy się przytulać do wszystkich osób z granatową koszulką z napisem wolontariat.

Dzień Przytulania to wyjątkowy dzień, w którym mogliśmy się przytulać bez końca.

Ze znajomymi, przyjaciółmi, a nawet z osobami których do tej pory jeszcze nie znaliśmy.

Akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat

• Akcja charytatywna w oddziałach przedszkolnych

• Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej ,,Położna w Afryce".
            Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodniliście, już nie raz, że nie jest Wam obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych. Przyniesione produkty prosimy składać w specjalnym koszu znajdującym się w szatni naszego przedszkola przy ulicy Kochanowskiego 8.
            Pamiętajcie  RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Koordynatorzy akcji Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec.

• Dajemy książkom drugie życie

• Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce książek na cele ekologicznei społeczne “Dajemy książkom drugie życie”Zebrane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim wdniach 6 -10 lutego 2023 r. egzemplarze zostaną wykorzystane przez Fundację Ekologiczną “Arka” w dwóch akcjach: ”Książka za drzewo”, której uczestnicy za posadzone drzewa otrzymają zebrane przez nas książki oraz w przedsięwzięciu “Książka wspiera bohatera”. Z zebranych funduszy za książki na kiermaszu charytatywnym Fundacja ”Arka”pomaga również dzieciom z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych. Oddając przeczytane, niepotrzebne nam książki wspieramy działania ekologicznie. Dajemyim drugie życie. Ratujemy drzewa i ograniczamy emisję CO2 oraz oszczędzamy wodę.

Szkolne koordynatorki akcji

Renata Freda i Helena Janikowska

• IV POMORSKI  KONKURS FOTOGRAFICZNY " MORZE W OBIEKTYWIE RYSOWANE " - wyniki

MARCELI MOSIĄDZ - KL. 6 B - III MIEJSCE

Poniżej przedstawiamy pracę Marcelego Mosiądza.

Gratulujemy !