• Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.

• Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu absolwentowi szkoły podstawowej 31 lipca br.

Na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail).

Absolwenci szkół podstawowych będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.

Przypominam najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych:

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

2) 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.

3) Od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia).

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

• Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

• Do odbioru zaświadczeń upoważnieni są uczniowie lub ich rodzice.

Prosimy o odbiór zaświadczeń przy zachowaniu reżimu sanitarnego: odstępy pomiędzy kolejnymi oczekującymi osobami co najmniej 1,5 m; założona maseczka zakrywająca nos i usta oraz rękawiczki jednorazowe. DO PODPISU REJESTRU WYDANYCH ZAŚWIADCZEŃ NALEŻY PRZYJŚĆ Z WŁASNYM DŁUGOPISEM. Do szkoły zapraszamy wejściem głównym.

Zaświadczenia o szczegółowych  wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w dniu 31 lipca (piątek) 2020 r. według harmonogramu:

klasa 8a w godz. 10.00 – 10.30, miejsce wydania zaświadczeń - zimny hol, wyjście przez patio;

klasa 8b w godz. 10:00 – 10:30, miejsce wydania zaświadczeń – hol główny, wyjście boczne;

klasa 8c w godz. 10:30 – 11.00, miejsce wydania zaświadczeń - zimny hol, wyjście przez patio;

klasa 8d w godz. 10:30 – 11:00, miejsce wydania zaświadczeń – hol główny, wyjście boczne;

klasa 8e w godz. 11:00 – 11:30, miejsce wydania zaświadczeń - zimny hol, wyjście przez patio.

Możliwy będzie również odbiór zaświadczeń w późniejszych godzinach (do godz. 15:00) w sekretariacie szkoły.

Przypominamy, że do 4 sierpnia 2020 r. należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

• Program „Karta rowerowa w wakacje” - zapisy

• Zgodnie z informacją Znajdującą się na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku, Szkoła przystąpiła do programu „Karta rowerowa w wakacje”.

Program skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy chcieliby zdobyć kartę rowerową jeszcze w te wakacje.

Termin kursu na kartę rowerową: 4 – 5 sierpnia 2020 r. w budynku PORD w Gdańsku przy ul. Równej 19/21.

Za dowóz i odbiór dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie. Rodzice odpowiedzialni są również za dostarczenie sprzętu (rower, ew. kask, ochraniacze)

Bardzo proszę o zgłaszanie chęci udziału w programie do wicedyrektora szkoły Pani Barbary Priebe na adres barbara.priebe@sp4gda.pl do środy 29.07.2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4

• Ograniczenie funkcjonowania sekretariatu w dniach 27 lipca - 07 sierpnia 2020r.

• Z powodu urlopów, pracowników obsługujących sekretariat, w dniach od 27.07.2020r. do 7.08.2020r. nastąpi ograniczenie w funkcjonowaniu sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4 im I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na wydawanie zaświadczeń z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla uczniów klas ósmych, które realizowane będzie zgodnie z osobnym harmonogramem.