• Chemia Wokół Nas - szkolne eliminacje

• Zapraszam chętnych uczniów klas 8 SP do udziału w eliminacjach szkolnych konkursu „Chemia Wokół Nas”.

Eliminacje odbędą się 29 stycznia 2020r. o godz. 8:00 w sali 16.

Chęć udziału należy zgłosić do p. Renaty Lech do dn. 27.01.2020r.

Uczestnicy będą mieli do rozwiązania test (czas – 45min.). Trzy osoby z najwyższą liczbą punktów będą reprezentować szkołę w finale konkursu.

• Zmieniamy Szkołę. Szafki dla Uczniów.

• Szkoła wspólnie z Radą Rodziców dokonała zakupu nowych szafek dla 240 uczniów. Zakup sfinansowany został z darowizny pozyskanej przez szkołę oraz ze środków przekazanych przez Radę Rodziców.  W porozumieniu z Radą Rodziców ustaliliśmy, że w pierwszej kolejności szafki zostaną przekazane uczniom klas czwartych oraz klas integracyjnych. W miarę dostępności środków finansowych planujemy zakup kolejnych szafek.

• W kręgu uzależnień behawioralnych

• Problemy dorastania a uzależnienia behawioralne? Niekiedy bywa tak, że młoda osoba przyjmuje postawy i role, które w społecznym odbiorze postrzegane są jako niepożądane.

• ZAPROSZENIE NA ZIMOWE WARSZTATY ZAWODOWE.

• Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie serdecznie zaprasza młodzież klas VIII oraz nauczycieli – opiekunów na warsztaty zawodowe zaplanowane w okresie ferii zimowych bez oderwania się od obowiązków szkolnych indywidualnie czy też w grupach, gdzie mają zapewniony wstęp do pracowni pod opieką wykwalifikowanej kadry dydaktycznej kształcenia zawodowego.

Celem warsztatów jest dostarczenie młodzieży informacji dotyczących zadań związanych z branżą żywieniową i mechaniczną w zawodach nauczanych w ZSRCKP w Rusocinie.

Tak zdobyte doświadczenia pomogą ośmioklasistom w podjęciu trafnych decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia poprzez sprawdzenie swoich umiejętności w czasie ćwiczeń.

• Jasełka klas I - III.

• W dniu 19 grudnia 2019 roku dzieci z Kółka Teatralnego prowadzonego przez Panią Joannę Krawiec i Zespołu Iskierki Pani Katarzyny Morawskiej przedstawiły Jasełka dla swoich kolegów
            i koleżanek z klas I - III. Było radośnie i świątecznie.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu.
        • Wręczenie nagród

•  Dnia 17.12.2019r. wręczono nagrody za udział w konkursie „Woda w przyrodzie”. Dyplomy i upominki wręczył pan dyrektor Paweł Biesiekierski.

• Teatr Naukowy

• Spektakl Teatru Naukowego

Dnia 16 grudnia 2019r. odbyły się  w Szkole Podstawowej nr. 4 dwa spektakle wystawione przez Teatr Naukowy z Warszawy.

• Rada Rodziców

• Ignaś Swim w naszej szkole.Dziękujemy Studio S7 z Pruszcza Gdańskiego oraz Club27 za wspaniałe nagrody. Gratulujemy zwycięzcom;)

• Matematyczny Wszechświat - wyniki konkursu

• Zwycięzcami etapu szkolnego konkursu plastycznego "Matematyczny Wszechświat" zostali:

Kategoria pierwsza: klasy I - IV

I miejsce: Przemysław Chojnacki kl. 1c

II miejsce: Patrycja Sulewska kl. 3c

III miejsce: Marta Bojcun – kl. 4b

Kategoria druga: klasy V - VIII

I miejsce: Sandra Lell – kl. 6d

II miejsce: Marcel Wysiecki – kl. 5e i Liwia Gruszczyńska – kl.  6c

III miejsce: Paulina Borkowska – kl. 6d i Jakub Delega – kl. 6e

Wyróżnienia:  Patrycja Jakiel – kl. 6a i Jakub Cendal – kl. 7e

Gratulujemy!

Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe.

Trzymamy kciuki za zwycięzców etapu szkolnego w ogólnopolskim finale konkursu.

Dorota Orłowska, Iwona Hajdel - Miazga, Renata Lech

• LEKCJA ANATOMII W PRAKTYCE

• Podczas zajęć kółka biologicznego uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć (tylko najodważniejsi i tylko w rękawiczkach ochronnych!) niektóre narządy świni: serce, nerki, tchawicę, język oraz  przełyk.

• Konkurs Matematyczno-Językowy

• Dnia 19 grudnia o godz. 08:55 w sali 101 odbędzie się szkolny Konkurs Matematyczno- Językowy.

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
            Konkurs będzie zawierał zadania z zakresu podstawy programowej z matematyki.
            Treści niektórych zadań będą w języku obcym.

Zapisy przyjmują nauczyciele matematyki.

Zapraszamy serdecznie.

Dorota Orłowska
            Magdalena Jakiel
            Marta Kulik- Kamińska
            Katarzyna Senko
          • Konkurs na plakat o tolerancji

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji  oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych   odbył się w naszej szkole konkurs  na

NAJLEPSZY PLAKAT O TOLERANCJI

/praca zespołowa/

Wśród wielu uczestniczących klas mających za zadanie wspólnie zredagować hasło dotyczące tolerancji oraz wykonać stosowny do niego plakat najlepsze okazały się:

I miejsce - klasa Vg

II miejsce – klasa VIc

III miejsce – klasa Va

Oto ich prace:

Zwycięzcom gratulujemy!

Joanna Chmiel, Iwona Kuzior, Irena Mindykowska.