• Rekomendacje MEN

• Szanowni Państwo, w związku z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącymi profilaktyki związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na obszarze Europy, uprzejmie prosimy by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

Osoby powracające z obszarów objętych wystąpieniem koranowirusa i mający objawy grypopodobne, proszone są o bezzwłoczne powiadomienie najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego.

Oczywiście, jeżeli nie było kontaktu z osobą zarażoną koranowirusem to nie ma żadnych powodów do obaw.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku gdyby nastąpiło nieprzewidziane zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do lat ośmiu,  należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. A Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz 1368).

Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pruszczu Gdańskim.

• Zajęcia kółka matematycznego klas I - III.

• Czwartkowe zajęcia kółka matematycznego klas I - III odbyły się w kąciku multimedialnym. Uczniowie  ćwiczyli umiejętności dodawania, odejmowania i mnożenia z wykorzystaniem aplikacji do nauki matematyki.

• METODA DENNISONA (GIMNASTYKA MÓZGU)

• Kinezjologia Edukacyjna, zwana też Gimnastyką Mózgu, jest metodą wspomagającą naturalny rozwój psychofizyczny dziecka. P. Dennison uważa, że wiele problemów z intelektualnym i emocjonalnym funkcjonowaniem człowieka wynika ze złego współdziałania obu półkul mózgowych i z braku równowagi między nimi.

• Memy o tematyce historycznej.

• Dziękujemy uczestnikom zabawy, za stworzenie mema o tematyce historycznej. Prezentujemy kilka wybranych prac.
            Wszystkim gratulujemy pomysłowości i poczucia humoru.

• Rada Rodziców

• Krótkie podsumowanie finansów Rady Rodziców na dzień 18.02.2020

Suma zebranych wpłat 17.209 zł

Dofinansowania imprez szkolnych na łączną kwotę 12.800 zł m.in. na:

• pasowanie na ucznia,
            • konkursy szkolne na wnioski nauczycieli,
            • zawody sportowe,
            • zakup szafek szkolnych,
            • organizacja Balu Karnawałowego
            • Żywe Lekcje Historii

Darowizny pozyskane przez RR - 900 zł,

• 500zł -  przekazane na doposażenie Sali Doświadczania Świata
            • 400 zł -darowizna celowa na klasy I-III

W dniu dzisiejszym zostały zaakceptowane kolejne wnioski na dofinansowanie imprez szkolnych na kwotę: 1.930 zł

Zachęcamy Państwa do dalszych wpłat i współpracy z Radą Rodziców.

Alicja Kropidłowska

• Bal karnawałowy klas I - III.

• W dniu 18 lutego 2020 roku klasy I - III bawiły się na balu karnawałowym. Sala gimnstyczna zmieniła się w piracki statek, którym dzieci rozpoczęły rejs pełen radości i tańców.
            Dyrekcja szkoły oraz pracownicy dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie tegorocznego balu karnawałowego.
          • Karta Ambasadora

• W ramach projektu otrzymaliśmy specjalną kartę rabatową na zajęcia w Centrum Experyment.
            Do dyspozycji mamy zniżki na wejścia całych klas do centrum.
        • KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS  I-III
          • KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III

• Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursach plastycznych w ramach projektu "AKTYWNI BŁĘKITNI" w kategorii:

- komiks pt. „Była sobie woda” w formacie A4 do 5 stron, w dowolnej technice.
            - praca plastyczna pt. „Wody kropelka, moc wielka” w formacie A4 lub w formie przestrzennej, w dowolnej technice.

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI.

• W ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa oraz doradztwa zawodowego klasy 8 uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Pruszczu Gdańskim.
        • WARSZTATY PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU.

• 7 lutego nasi ósmoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach praktycznej nauki zawodu w ZSRCKP w Rusocinie.Uczniowie mogli poznać tajniki zawodu hotelarza oraz specyfikę pracy w zawodach mechanicznych, w szczególności: technik mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem i możliwością poznania tych zawodów w praktyce, co być może ułatwi niektórym podjęcie decyzji o wyborze swojej przyszłej ścieżki kształcenia.