• W piątek 14 września obchodzimy Dzień Kropki w naszej Szkole.

Zapraszamy na finał, który odbędzie się podczas dużej przerwy
            w sali 13

Z tej okazji czekają na uczniów różne atrakcje i zadania:

• Zapraszamy do udziału w akcji BohaterON- włącz historię

• Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

• Ożywiliśmy zabawki w Centrum Zdrowia Dziecka.

• Po raz kolejny uczniowie, Rodzice i Nauczyciele naszej Szkoły pokazali, że chcą i potrafią pomagać.

W czerwcu przyłączyliśmy się do akcji Ożywiania Zabawek w szpitalu dziecięcym Centrum Zdrowia Dziecka. Zebraliśmy ... 60 kg !!! baterii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteście wielcy! Brawo WY!!!

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

31.08.2018 r.(piątek)  - mała sala gimnastyczna

godz. 10.00 -Oddziały przedszkolne ( „0”) przy Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim ul. Kasprowicza 16

03.09.2018 r.(poniedziałek) duża sala gimnastyczna

godz. 8.00 klasy-VII, VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum

godz. 9.00 klasy- IV, V, VI szkoły podstawowej

godz. 10.00 klasy- I, II, III szkoły podstawowej

• Egzaminy poprawkowe

W ostatnim tygodzniu wakacji odbędą się egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy uzyskali oceny niedostateczne w klasyfikacji końcoworocznej.

Egzaminy zaplanowane zostały na :

27.08.2018 r. godzina 900  - matematyka, chemia, fizyka

28.08.2018 r. godzina 800  - przyroda, biologia, język polski

• Półkolonie letnie 2018

• W dniach 25.06. – 06.07.2018 r. dyrektor szkoły pan Paweł Biesiekierski zorganizował we współpracy z władzami miasta Pruszcz Gdański półkolonie letnie dla 120 uczniów. Pod względem merytorycznym półkolonie poprowadziła kierownik świetlicy pani Edyta Kodym – Lewandowska. Wypoczynek obejmował dwa turnusy, podczas których opiekę nad kolonistami sprawowała kadra pedagogiczna placówki. Koloniści mieli codziennie zapewnione drugie śniadanie oraz urozmaicony obiad przygotowywany przez pracowników kuchni. Na uczestników zarówno pierwszego, jak i drugiego turnusu czekały fascynujące wyjazdy, między innymi wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu, Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, wyjazd nad morze do Gdańska Brzeźna, wyprawa do Parku Ruchomych Dinozaurów „Dinopark” w Malborku, a także zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika w Toruniu, podczas którego dzieci brały udział w warsztatach wypiekania pierników oraz spacer z przewodnikiem po urokliwym toruńskim Starym Mieście.

Ciekawie i aktywnie spędzony czas spełnił oczekiwania uczniów i rodziców. Wszyscy pełni zadowolenia, radości i z uśmiechem na twarzach czekają już na kolejne pełne wrażeń i emocji półkolonie.

• Nagrody Burmistrza

• Miłe podsumowanie całorocznego wysiłku naszych uczniów.

Pan Janusz Wróbel na uroczystej sesji Rady Miasta wręczył Nagrodę Burmistrza Pruszcza najlepszym uczniom Pruszcza Gdańskiego na każdym poziomie nauczania.

Mamy zaszczyt poinformować,że ten tytuł otrzymało aż czworo uczniów naszej szkoły:

Dominik Smater kl.VII b, Karol Leśnikowski kl. VI a, Alicja Ustaszewska kl. V f i Iga Parkitna kl. IV d.

Jesteśmy bardzo dumni....

GRATULUJEMY!

• Audycja muzyczna „Amadeus” – muzyczne zabawy. Pożegnanie świetliczaków.

• W dniu 22 czerwca 2018 r. odbyła się w świetlicy szkolnej piąta – ostatnia już w bieżącym roku szkolnym audycja muzyczna Amadeus – muzyczne zabawy połączona z uroczystym pożegnaniem wychowanków świetlicy. Kierownik świetlicy Edyta Kodym – Lewandowska przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły pan Jan Parkitny oraz wychowawcy życzyli wszystkim świetliczakom udanych, pełnej niezapomnianych wrażeń i nade wszystko bezpiecznych wakacji. Uczniowie natomiast mieli okazje pożegnać swoje dwie, wieloletnie wychowawczynie świetlicy.

• Zajęcia warsztatowe „Kalkulator BMI”

• W dniu 15 czerwca 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe pod hasłem „Kalkulator BMI”, podczas których uczniowie mogli poprzez obliczenia wskazań BMI ocenić prawidłowość swojej masy ciała.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2017/2018:

21 czerwca 2018 r. (mała sala gimnastyczna)

• godz. 13.00 klasy III gimnazjum

22 czerwca 2018 r. (duża sala gimnastyczna)

• godz. 8.00- klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum
            • godz. 9.00-klasy IV szkoły podstawowej
            • godz.10.00-klasy V szkoły podstawowej
            • godz. 11.00 - klasy VI szkoły podstawowej
            • godz. 12.00 - klasy I i II szkoły podstawowej
            • godz. 13.00 - klasy III szkoły podstawowej

• Najlepszy matematyk szkoły - wyniki konkursu

• Zapraszamy serdecznie uczniów, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie matematycznym ,,Kangur" oraz uczniów, którzy otrzymali tytuł ,,Najlepszego matematyka", na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się we wtorek 19 06 2018r. o godzinie 12:30 w sali 16.
            Poniżej wyniki konkursu.