• Zmieniamy Szkołę. Szafki dla Uczniów.

• Szkoła wspólnie z Radą Rodziców dokonała zakupu nowych szafek dla 240 uczniów. Zakup sfinansowany został z darowizny pozyskanej przez szkołę oraz ze środków przekazanych przez Radę Rodziców.  W porozumieniu z Radą Rodziców ustaliliśmy, że w pierwszej kolejności szafki zostaną przekazane uczniom klas czwartych oraz klas integracyjnych. W miarę dostępności środków finansowych planujemy zakup kolejnych szafek.

• W kręgu uzależnień behawioralnych

• Problemy dorastania a uzależnienia behawioralne? Niekiedy bywa tak, że młoda osoba przyjmuje postawy i role, które w społecznym odbiorze postrzegane są jako niepożądane.

• ZAPROSZENIE NA ZIMOWE WARSZTATY ZAWODOWE.

• Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie serdecznie zaprasza młodzież klas VIII oraz nauczycieli – opiekunów na warsztaty zawodowe zaplanowane w okresie ferii zimowych bez oderwania się od obowiązków szkolnych indywidualnie czy też w grupach, gdzie mają zapewniony wstęp do pracowni pod opieką wykwalifikowanej kadry dydaktycznej kształcenia zawodowego.

Celem warsztatów jest dostarczenie młodzieży informacji dotyczących zadań związanych z branżą żywieniową i mechaniczną w zawodach nauczanych w ZSRCKP w Rusocinie.

Tak zdobyte doświadczenia pomogą ośmioklasistom w podjęciu trafnych decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia poprzez sprawdzenie swoich umiejętności w czasie ćwiczeń.