• Kolejny numer NEWS4YOU

• News4You – nasza szkolna gazetka – już czeka na czytelników, a w środku podsumowanie tego, co się działo w pierwszym półroczu. Wspominamy obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, świąteczny kiermasz i Wieczór Kolęd. Nasi nowi redaktorzy przygotowali dla Was mnóstwo ciekawych informacji. A gdyby ktoś zatęsknił za świętami, może z naszego przepisu upiec sobie pierniczki. Jak znalazł pod koniec zimy. Wiadomo, że pierniki smakują cały rok! Zachęcamy Was również do publikowania opowiadań, wierszy, rysunków. Może ktoś z Was ma ochotę do nas dołączyć? Wciąż szukamy pomysłowych dziennikarzy.

Numer_2_luty_2019.pdf

• Nasza współpraca z Japonią

• W tym tygodniu otrzymaliśmy miłą przesyłkę z Kodaira 10th Elementary School z Japonii. Są to zdobione karty z pozdrowieniami od uczniów, z którymi w tym roku współpracowała nasza szkoła.

• III Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas 8 SP i 3 gim. do udziału w konkursie.

Eliminacje szkolne odbędą się w dniu 8 marca 2019r. o godz. 13:45 w sali 20

Zapisy do dn. 6 marca 2019r. u nauczycieli fizyki i chemii

Do kolejnego etapu zakwalifikują się 3 osoby, które osiągną najlepszy wynik

• Konkurs plastyczny 2019

• ZAPRASZAMY  UCZNIÓW  KLAS I - 6  DO  UDZIAŁU  W  OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE PLASTYCZNYM  ZORGANIZOWANYM  PRZEZ  PAŃSTWOWĄ STRAŻ POŻARNĄ

Tytuł pracy brzmi " KARTKA WIELKANOCNA OD STRAŻAKÓW"

• Wyniki konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

• W dniu 8 lutego odbył się konkurs z okazji obchodów DBI.
            Laureatami konkursu zostali (alfabetycznie):
            Dołęgowska Nela 5G
            Dzięcioł-Walaszczyk Nina 4F
            Frankowska Daria 5E
            Gancarz Wiktor 6F
            Karbowiak Szymon 6B
            Kropidłowska Marta 5F
            Synak Alicja 5G
            Serdecznie gratulujemy smiley
          • Półkolonie zimowe w SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim II Turnus 18.02.-22.02.2019r.

• W drugim tygodniu ferii zimowych 2019 odbył się II turnus półkolonii w Szkole Podstawowej nr 4.

Uczestnicy wspólnie z opiekunami Panią Sandrą Nowak, Panią Aliną Wierzbicką, Panią Joanną Leśnikowską oraz Panią kierownik zimowiska Agnieszką Robak uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach oraz wycieczkach. W szkole brali udział m.in. w pokazie doświadczeń chemicznych zaprezentowanym przez Pana Piotra Moskwę, wspólnym czytaniu książki, wielu zabawach integrujących, zajęciach Zumby, warsztatach sztuki cyrkowej, zajęciach w Radosnej Szkole, seansach w szkolnym kinie, a także zajęciach plastycznych i komputerowych.

Oprócz wielu zajęć i atrakcji w szkole, dzieci wyjeżdżały na wycieczki. Były na projekcji filmu „Biały kieł” w Kinie za rogiem w Cieplewie, na zajęciach pt. „Mieszkańcy Koralowych Zakątków” w Akwarium Gdyńskim, w Parku Trampolin JUMPCITY w Gdańsku oraz w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. II turnus zimowiska zakończyła wspólna dyskoteka wszystkich grup wraz z wychowawcami.

Dziękujemy za udany i pełen wrażeń tydzień zimowiska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji smiley

• WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ W RUSOCINIE.

• 13 lutego grupa uczniów z klas ósmych wraz z dordcą zawodowym uczestniczyła w zimowych warsztatach mechatronicznych zorganizowanaych w specjalistycznych pracowniach Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie.

• Wkrótce finał Wielkiego Maratonu Czytelniczego

• Wielki Maraton Czytelniczy zbliża się do mety. Do końca pozostały jeszcze dwa testy i pod koniec kwietnia poznamy zwycięzców. Niektórzy z Was poddali się już po pierwszym teście, inni dołączyli w trakcie maratonu. Nas cieszy to, że czytacie!

• Półkolonie zimowe w SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim I Turnus 11.02 – 15.02.2019 r.

• W czasie I turnusu półkolonii zimowych dzieci, które brały w nich udział nie mogły narzekać na nudę.

Codziennie wyjeżdżały na wycieczki. Były w kinie w Cieplewie na filmie „Gang wiewióra 2”, zwiedzały zamek w Malborku „Szlakiem zamkowych tajemnic”, obejrzały spektakl „Zaczarowana królewna” w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, wyskakały się za wszystkie czasy w Parku Trampolin JUMPCITY i poznały historię naszego kraju na warsztatach w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

W czasie pobytu w szkole również było wiele zajęć : Pan Piotr Moskwa zaprezentował im ciekawe eksperymenty z użyciem suchego lodu, grały w grę „Doskonały Wędkarz”. Ponadto były zajęcia ruchowe ze śpiewem na sali Judo, zajęcia plastyczne i komputerowe. Cała grupa miała wiele okazji do integracji i poznania się nawzajem.

Był to tydzień pełen wrażeń i radości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I turnusy półkolonii zimowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

• FERIE Z KOSZEM

• Miło nam poinformować że nasza szkoła przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bryza Pruszcz Gdański będzie realizowała zadanie "Ferie pod koszem".
            W związku z tym w pierwszym tygodniu ferii zimowych (11-15 lutego) będą się odbywać darmowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki w godzinach:

- od 10:00 do 11:30 zajęcia dla dziewcząt z klas 1-6 SP - prowadzi trenerka Ola.

- od 11:30 do 13:00 zajęcia dla chłopców z klas 1-6 SP - prowadzi trener Szymon.

Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku (11 luty) do piątku (15 luty) na dużej sali gimnastycznej SP4 w Pruszczu Gdańskim ul. Kasprowicza 16.

• FERIE ZIMOWE 2019

FERIE ZIMOWE 11.02-22.02.2019 r.

W okresie ferii kryta pływalnia będzie dostępna dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieszkających w Pruszczu Gdańskim oraz uczniów pruszczańskich szkół, którzy mieszkają poza terenem miasta.

Warunkiem wejścia na basen jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

Kryta pływalnia będzie dostępna dla dzieci w okresie ferii w godz. 8.00 – 16.00 z wyłączeniem sobót i niedziel oraz godzin dla uczniów biorących udział w zajęciach zorganizowanych ( półkolonie)