• Jasełka szkolne klas I - III.

• W czwartek 20 grudnia 2018 roku dzieci z Kółka Teatralnego i Zespołu Iskierki zaprezentowały swoim kolegom z klas pierwszych, drugich i trzecich jasełka. Były piękne kolędy i przedstawienie z mądrym przesłaniem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowały Panie Joanna Krawiec, Katarzyna Morawska i Małgorzata Ossowska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

• Pismo z Ministerstwa Cyfryzacji

• Jak już wcześniej informowaliśmy w październiku odbyły się obchody Tygodnia Kodowania, czyli CodeWeek. Co roku inicjatywy są zgłaszane na portalu https://codeweek.eu/.
            W tym roku nasze zgłoszenie znalazło się w pierwszych 1000 i dlatego zostało nagrodzone.
            Otrzymaliśmy przesyłkę, a w niej...

• WARSZTATY W CENTRUM ROZWOJU TALENTÓW.

• 19 grudnia 2018r uczniowie klasy 3A i 3B gimnazjum, uczestniczyli w warsztatach pt " Wybór zawodu krok po kroku- czym się kierować?" zorganizowanych przez  Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.

• Świąteczne życzenia z Węgier, Włoch i Litwy

• Z radością informujemy, że ostatnio otrzymaliśmy świąteczne życzenia od naszych zaprzyjaźnionych szkół z Węgier, Włoch i Litwy.  My również przygotowaliśmy im świąteczną niespodziankę :)

• Kampania Dumni z Polski

• Nasza Szkoła przystąpiła do ogólno-
            polskiej kampanii „Dumni z Polski”
            organizowanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Warsztaty w Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego

•               W ramach działającego w szkole laboratorium biologiczno-chemicznego grupa uczniów wybrała się we wtorek, 11 grudnia 2018 r. do Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Sobieszewie na warsztaty „Na tropach tajemnic przyrody”.

• Szlachetna Paczka.

Szanowni Państwo,

jak co roku organizowaliśmy Szlachetną Paczkę. Bardzo dziękujemy, że po raz kolejny współtworzyliście ją z nami.

Kilka słów o spotkaniach z Panią Olgą i Adamem.

• Jasełka i pastorałki

• W dniu 8 grudnia 2018 roku dzieci z Kółka Teatralnego klas I - III i Zespołu Iskierki pod opieką Pań Joanny Krawiec i Katarzyny Morawskiejm wystąpiły w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Faktorii.
            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występusmiley

• Podziękowania

• Dzięki Waszej hojności po raz kolejny udało się wspomóc działalność grupy SOS Mieszkańcy Wawra Rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka.
            Akcja Zaproś Mikołaja w naszej Szkole właśnie się zakończyła. Zebraliśmy ogromną ilość upominków. Wasze podarunki już wkrótce wyruszą do Warszawy, by tam sprawić wiele radości w ten przedświąteczny czas dzieciom i rodzicom przebywającym w Centrum. Dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie, podarunki i zorganizowanie transportu. Mikołaj może być dumy, że ma TAKICH pomocników.

Życzymy wszystkim spokojnych, świątecznych chwil w gronie najbliższych.

Szkolni koordynatorzy.

• KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM.

• The jobs of the future - kim będę w przyszłości?

Centrum Rozwoju Talentów zaprasza wszystkie zaprzyjaźnione szkoły do udziału w konkursie: The jobs of the future - kim będę w przyszłości?
             Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

• Odwiedziny uczniów w OTOZ Animals - schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tczewie

• W dniu 03.12.2018 uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko dla zwierząt w Tczewie, aby podarować czworonożnym przyjaciołom zebrane podczas akcji charytatywnej prezenty w postaci karmy, odżywek,  koców, poduszek oraz różnych artykułów do pielęgnacji psów. Podarunki te - efekt hojności naszych uczniów i ich rodziców pomogą zwierzakom przetrwać trudne zimowe miesiące.
            Dzieci zapoznały się również funkcjonowaniem schroniska i jego zadaniami oraz z pracą opiekuna zwierząt. Poznały zakres pracy opiekuna oraz radości i trudności związane z wykonywaniem tego niezwykłego zawodu.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za udział w zbiórce żywności i potrzebnych artykułów dla OTOZ Animals - schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tczewie. Dzięki Waszej hojności i dobremu sercu mogliśmy wesprzeć działanie tego miejsca, w którym tak wiele bezdomnych psów i kotów znajduje schronienie.

• Poznajemy ciekawe zawody - tłumacz konferencyjny

• W dniu 30 listopada w klasie 6 c mieliśmy okazję poznać  zawód tłumacza konferencyjnego. Nasz gość jest tłumaczem pracującym w Brukseli, specjalizującym się w tłumaczeniach ustnych  z języków: hiszpańskiego, angielskiego i polskiego na język włoski.