• Zajęcia z preorientacji zawodowej w OP na ul. Kochanowskiego.

• 13.11.2019 r. grupa "Motylki" z OP na Kochanowskiego miała przyjemność gościć Panią Agnieszkę Zakrzewską i Pana Wojciecha Karwata na mini pokazie fryzjerskim. Dzieci mogły uczesać włosy specjalnych modeli, zapoznać się z różnymi akcesoriami potrzebnymi do pielęgnacji włosów, zaprojektować własną fryzurę na kartce. Pan Wojtek, ze względu na to, iż jest fryzjerem męskim uczesał naszych chłopców.Może mistrz świata we fryzjerstwie i barberingu, zaszczepił w którymś z naszych dzieciaków chęć kształcenia się i pracy w tym kierunku.

• Obchody Święta Niepodległości w klasach I - III.

• Uczniowie klas I - III Narodowe Święto Niepodległości obchodzili  pod hasłem NASZA NIEPODLEGŁA. Był apel przygotowany przez klasę II b, wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego o 11. 11 w dniu 8 listopada i wiele różnych lekcji i zajęć plastycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych obchodów.

• It's ROW again!

• To już 30 edycja Międzynarodowego Projektu Rock Our World, w którym mają przyjemność wziąć udział nasi uczniowie. Wśród innych krajów są m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, czy Izrael. W tym roku tematem są tradycje, życie szkolne, typowe potrawy. Jest to szansa na poznanie kultur wielu krajów oraz rozwinięcie kompetencji komunikacyjnych, szczególnie podczas video czatów.

A na zdjęciu kojarzące nam się z Polską słodkości, które wysłaliśmy do Kalifornii.  Jesteśmy ciekawi czym zaskoczą nas nasi koledzy i koleżanki zza oceanu :)

• Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych

• Rok 2019 to 150 rocznica powstania UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW.

Aby uczcić tą wyjątkową rocznicę w SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim powstał szkolny układ okresowy, który zawiśnie w sali chemicznej.

W tym celu potrzebne były zdjęcia 118 osób - uczniów/nauczycieli/sympatyków – czyli tych, którzy chcieli znaleźć się jako jeden z pierwiastków w naszym szkolnym układzie okresowym.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z ogromną ochotą zgodzili się pozować do zdjęć i zechcieli uśmiechnąć się z wyjątkowego układu okresowego - układu Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Podziękowania również kieruję do Rady Rodziców, dzieki której układ zostanie wydrukowany i zawiśnie w sali nr 16.

W układzie można znaleźć dyrekcję, nauczycieli, panie pielęgniarki i uczniów klas od 4 do 8 SP nr 4.

Miłego oglądania!

• Narodowe Święto Niepodległości

• Podniośle i radośnie świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Starsi i młodsi uczniowie Szkoły oraz przedszkolaki... wszyscy uczcili to ważne dla Polaków święto.

Podczas okolicznościowego apelu przypomniano ważne wydarzenia z okresu walki Polaków o niepodległość. Całość uświetniły występy laureatów szkolnego konkursu poezji i piosenki patriotycznej. Weronika Ptach (kl.5d)  przedstawiła wiersz K.K. Baczyńskiego pt.: "Mazowsze", Jan Dzięcioł- Walaszczyk (kl.7d)  wiersz W. Bełzy "Mowa polska". Błażej Gładkowski (kl.6a) wykonał pieśń "Marsz, marsz Polonia" , a Anastazja Tracz (kl. 5b)  zaśpiewała piosenkę "Dziewczyna z granatem". Piosenki i wiersze w Ich wykonaniu chwytały za serce i wzbudziły aplauz. Prezentację wzbogaciły śpiewy szkolnego chóru.

W klasach I-III odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II B razem ze swoją Wychowawczynią.

W  Oddziałach Przedszkolnych przy ul. Kochanowskiego, apel przygotowała wraz z Wychowawczynią grupa "Motylki" .

Podczas obchodów rocznicowych uczniowie wzięli udział w grze historyczno-literackiej. Na uczestników czekało 12 stacji zadaniowych o różnym stopniu trudności, które dotyczyły historii i literatury polskiej tematycznie powiązanej ze zbliżającym się świętem.

Odbył się również turniej "Jeden z dziesięciu- Polska".

Wcześnie, 6 listopada, w rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego, przypomniano postać Wielkiego Polaka- Patrona naszej Szkoły. Pod portretem jednego z Ojców Niepodległości złożono wiązankę kwiatów i  zapalono znicze. Na holu głównym Szkoły można było podziwiać wykonane przez uczniów portrety.

Szkolne korytarze rozkwitły tego dnia barwami narodowymi.

O godz. 11.11 , w ramach ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji #SzkołaDoHymnu! wszyscy odśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego"

• Regulamin Stołówki Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 4

• Szanowni Państwo,

w związku z uzyskaniem pozytywnej opinii Organu Prowadzącego oraz Rady Rodziców informujemy, że od dnia 1 grudnia 2019 r. obowiązuje nowy Regulamin Stołówki Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim ul. Kasprowicza 16

Regulamin ten umieszczony został na stronie internetowej Szkoły REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ oraz w plikach szkoły w dzienniku elektronicznym Librus (Organizacja szkoły -> pliki szkoły).

Zgodnie z regulaminem obowiązkiem rodziców uczniów klas 1 – 8 korzystających ze stołówki szkolnej, konieczne będzie podpisanie umowy o korzystanie z obiadów w roku szkolnym 2019/2020 (Załącznik nr 1 do Regulaminu Stołówki Szkolnej), a rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówki) podpisują deklarację w sprawie korzystania z posiłków w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim ul. Kasprowicza 16 w roku szkolnym 2019/2020 (Załącznik nr 2 do Regulaminu Stołówki Szkolnej).Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oraz wymaganiom formalnym, umowy przekazane zostaną podczas najbliższych zebrań z rodzicami.

Paweł Biesiekierski

• Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

• W środę 6 XI 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów. Oto lista zwycięzców: